Samsun Haberim | Samsun Haber

Yüksel Yıldırım: “Samsunspor Avrupa’da oynayacak”

Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, “Twitter'da sahte hesaplarla bana hakaret eden 3-5 çapulcuya pabuç bırakacak halim yok! Bir yere gitmiyorum, Samsunspor'u Avrupa'da oynatacağım” dedi.

Yüksel Yıldırım: “Samsunspor Avrupa’da oynayacak”
370 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Basın açıklaması yaparak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Yılport Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Samsunspor için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağını söyleyen Yüksel Yıldırım, "Samsunspor, Avrupa liginde oynayacak! Bir yere gitmiyorum!" dedi.

Yüksel Yıldırım'ın Samsunspor'la ilgili açıklamasından bazı satırbaşları;

Samsun'da bir anda beni paracı bir adam haline getirdiler. Ben doğuştan zengin değilim. Bugün geldiğim konuma tırnaklarımla, yoksulluktan geldim. Ayağımda lastik ayakkabı ile okula giden bir çocuktum. Ben paracı bir adam değilim. Samsunspor için mücadele eden, sözler veren ve bu sözleri tutmak için mücadele eden bir adamım.

Bugüne kadar Samsunspor için hiç bir sorumluluktan kaçmadım. Ben müdahil olduğumda, Samsunspor kalacak otel bulamıyordu. Oteller, Samsunspor'u kabul etmiyordu. Şimdi oteller bizi arıyor ve takım bizim otelimizde kalsın diye yalvarıyorlar. Dün ile bugün arasındaki fark ortada. Para olmadan bu iş olmaz. Ben de bu anlamda ne gerekiyorsa yapacağım.

Twitter'da sahte hesaplar üzerinden bana hakaret edenler var. Sahte hesaplarla üzerimize geliyorlar. 'Paranı al da git' diyenler var. Bunlar 3-5 çapulcu! Onlara pabuç bırakacak halim yok. Ben Samsunspor'a çapa attım. Hiç bir yere gitmiyorum. Samsunsporu'u Avrupa'da oynatmadan gitmiyorum.

Ertuğrul Sağlam ile çıktığımız bu yolda başarılı işlere imza atacağımızdan, hak ettiğimiz yere ulaşacağımızdan ben eminim. Taraftarımız da emin olsun. Ertuğrul hoca, bir konuşması ile 5-0 galip getirdi bizi. Dün de yine 5-0'lık bir galibiyet geldi. Bir takımın ihtiyacı olan ne varsa sahibiz. Eksiğimiz de olursa, o eksikleri ben çözeceğim.

Yüksel Yıldırım, Dünyanın dört bir yanından kazandığı parayı Samsunspor'a yatırıyor diye kıskananlar var. Samsunspor eski Samsunspor değil. Borçlarla anılan bir kulüp değiliz, dimdik ayaktayız. Benden daha iyisi varsa, hemen devretmeye hazırım. Ben bu şehrin yetiştirdiği bir insanım. Başarılarla yolumuza devam edeceğiz.

Ben, Samsunspor'un en büyük servetten daha değerli olduğuna inanıyorum. Samsunspor bu şehrin en önemli markasıdır. Yanlış yaparsak bizi uyarın. Hiç bir karşılık beklemeden Samsunspor için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğim.

Buradan büyük Samsunspor taraftarına sesleniyorum. Başarılarımızı sizin önünüzde göstermek istiyoruz. Herkes Samsunspor forması alsın. Stadın rengi, formalarla değişsin. Taraftarlarımız stad dışında ayrı olabilirler ama stadın içinde birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Futbolcularımız sizden destek alsınlar. Oynamazlarsa, bunun hesabını ben sorarım. Samsunspor bizim ortak değerimiz.

Geçmişte sözlerimi yanlış anlayanlar oldu. Bazen kasıtsız ifadelerimi olumsuz olarak değerlendirildi. Samsun'da forma satışını tetiklemek istiyordum. 2000 formayı kendim aldım ve çocuklarıma verdim. Onlar da okullara giderek çocuklara dağıttılar. O sırada benim kızım bir Trabzonsporlu öğrenciye forma hediye etti. Olayı başka yerlere çekmeye çalıştılar. 

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur pankartında bir yanlışlık yok. Ben Trabzonsporlulardan özür dilemedim. Bir anda beni özür dileyen bir adam haline getirmeye çalıştılar. Ben kimseden özür dilemedim. Stadın her tarafına bu afiş asılsın, şehrin her yerine asılsın. Samsunlu olmayan futbolcuların eline bu afiş verilmemeliydi dedim. Başka bir şey demedim.

Bundan sonra sık sık bir araya geleceğiz. Yoğunluk içerisinde, tweet atarak düşüncelerimi aktarıyorum. Bunların altında kötü bir şey aramayın lütfen. Ben hayatımı Samsunspor'a adıyorum. Bunu takdir edin lütfen. Bunu Türkiye'de yapan tek kulüp başkanıyım. Yapmamı istemiyorsan, yapmayalım. Ama ben kavga etmek için Twitter'a girmiyorum. Kötü niyetli insanlara, iyi niyetliler cevap versin lütfen.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu