Yine Hastane, Yine Şiddet… OMÜ’de doktora saldırı!

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli doktora saldıran şahıs, polis tarafından gözaltına alındı. Konuyla ilgili olarak dekanlık, "Tedbirlerin arttırılması gerekiyor" şeklinde açıklama yaptı.

GÖĞSÜNE TEKME ATTI

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Polikliniğinde meydana gelen olayda, tahlil sonuçlarını göstermek için, Doktor Gökhan Gök'ün odasına giren Z.B. adlı hasta, o sırada başka bir hastayı muayene eden doktorla tartışmaya başladı. Randevu ile hasta aldığını ifade eden doktorun, o anda başka bir hastayı muayene ediyor olmasını da umursamayan saldırgan, masanın üstüne çıkarak doktorun göğsüne tekme attı.

HASTA YAKINLARI VE GÖREVLİLER MÜDAHALE ETTİ

Görgü şahitlerinin ifadesine göre, daha sonra çıldırmış şekilde doktoru darp etmeye çalışan saldırgan Z.B., hasta yakınlarının ve görevlilerin müdahalesiyle durduruldu. Olaya polisin de müdahale etmesiyle göz altına alınan saldırgan, karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

AĞIR TRAVMA GEÇİRDİ

OMÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yılmaz, yaşanan talihsiz olayın ardından yaptığı açıklamada, büyük üzüntü duyduklarını belirterek, "Sağlık çalışanlarının bu tür olaylara maruz kalması, bizleri hem üzüyor hem de gelecek adına tedirgin ediyor. Hastanelerdeki şiddet olaylarının önüne geçmek adına, gerekli yasal tedbirler bir an önce alınmalı. Doktorumuz ağır bir travma geçirdi" dedi.

Bir cevap yazın