Samsun Haberim | Samsun Haber

Yılanla Yatağa Girmeyin

Kıymetli hemşehrilerim, maalesef son günlerde içimizi acıtan, canımızı sıkan gelişmelerle sık sık karşılaşıyoruz.

Yılanla Yatağa Girmeyin
180 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kıymetli hemşehrilerim, maalesef son günlerde içimizi acıtan, canımızı sıkan gelişmelerle sık sık karşılaşıyoruz.
Türkiye'yi her platform da tehdit eden, dün kapımızda medet dilenen Barzani denen şahsiyet fukarası bir zavallının, bugün sözde Irak Kürt yönetimi başkanı ünvanıyla, birilerine göre bayrak ama bize göre paçavra bile olamayan bez parçasının, Ay yıldızlı al bayrağımızın yanında bayrak denilerek dalgalandırıldığı ve resmî törenle karşılandığı günleri maalesef üzülerek müşahade ediyoruz.
İşin daha acı tarafı ise Sayın Başbakanın ve hükümet üyelerinin bu durumu çok normal bir durummuş gibi karşılamaları ve milletimizi kandırmaya çalışmalarıdır.
Sayın Başbakanımız ne diyor ve bu durumu nasıl tarif ediyor, şöyle bir bakalım. Kürdistan, Irak toprakları içerisinde özerkliği tanınmış bir bölgedir ve Irak anayasasıyla resmî olarak tanımlanmıştır. Kendi bayrağı vardır ve devlet protokolü gereği bayrağı asılmıştır, bunu büyütmemek gerekir.
Şimdi bir Türk Milliyetçisi ve ülkemin bölünme problemiyle karşı karşıya olduğunu düşünen bir birey olarak sayın Başbakana şu soruları sormak istiyorum,1- Yarın başkanlık sistemi geldiğinde Irak devletinin resmî olarak tanıdığı ama Türkiye Cumhuriyetinin tanımadığı, sizlerden önce ki hükümetlerin savaş sebebi saydığı ve Irak'ın toprak bütünlüğünün bozulması anlamına gelen bu fiili durumu, hukuki duruma uyduracak ve Sözde Bağımsız Kürdistan devletini tanıyacak mısınız?2- Yen'i anayasa değişikliğinde Cumhurbaşkanı'na, illeri birleştirerek özerk bölge kurma yetkisi tanınıyor. EVET çıkması halinde Cumhurbaşkanı bu yetkiyi şayet kullanırsa, sözcülerinizin de zaman zaman dile getirdiği, sözde Kuzey Kürdistan denilen Türkiye Cumhuriyeti topraklarının, Güney Kürdistan ile entegrasyonu için bir çalışmanız var mı?3- Türkmen şehri Diyarbakır, sizin nezdinizde BOP projesinin merkezi olma özelliğini halen taşıyor mu? Eğer taşıyorsa Birleşik Kürdistan'ın başkenti olmasını destekliyor musunuz?
Bu soruların cevabını vermeyeceğinizi, veremeyeceğinizi çok iyi biliyorum.
Bunlar birilerine göre komplo teorisi olarak adlandırılabilir. Fakat son dönemde yaşadıklarımız maalesef bizleri kaygılandırmakta ve her komplo teorisinin gerçekleşme ihtimalini bu beceriksiz iktidar olduğu sürece mümkün kılmakta.
Bu süreçte bizleri şaşırtan ve hayretler içerisinde bırakan ve asıl bizi ilgilendiren bir kişi daha var.
Ülkeyi bekaa problemi içerisine sokanların, bekaa problemini çözebileceğine inanan biz zamanlar Bilge olduğunu saydığımız ama koltuğunu korumaktan başka bir bildiğinin olmadığına üzülerek şahit olduğumuz Devlet Bahçeli ve ona sadakatle bağlı olduğu ve bunu bir marifet zanneden teşkilatlarına sormak istiyorum.1- Sizin bu proje içerisin de ki rolünüz nedir?2- Şayet karşı çıkıyorsanız, “EVET” çıkması halinde bu riski nasıl engellemeyi düşünüyorsunuz?3- Engelleyemezseniz ülkenin bölünmesinde ki payınızın tarihe, ihanet olarak geçeceğinin farkında mısınız?
Ben pek farkında olduğunuzu zannetmiyorum.
Bizden size tavsiye, bu gittiğiniz yol yol değildir. Gelin yol yakınken bu yanlıştan vazgeçin ve yılanla yatağa girmeyin. Yılanla yatağa girerseniz sokulmayı peşinen kabul etmiş olduğunuzu ve sokulduktan sonra atacağınız naraların kimseye bir faydası olmayacağını anlayın.
Genel merkezin önünde ki kitabeleri bir kez daha okuyun ve titreyip kendinize dönün, yarın çok geç olmadan.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu