Samsun Haberim | Samsun Haber

#YgsNedenİptaloldu hastag’i ortalığı karıştırdı! YGS iptal mi?

Yarın yapılacak olan YGS için ter dökecek binlerce öğrenci sosyal medya platformu Twitter'da açılan YGS Neden İptal Edildi hastag'inin ardından, YGS iptal edildi mi?, YGS neden iptal?, yardın YGS yapılacak mı? gibi soruların cevabını aramaya başladı.

#YgsNedenİptaloldu hastag’i ortalığı karıştırdı! YGS iptal mi?
136 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Yarın yapılacak olan YGS için ter dökecek binlerce öğrenci sosyal medya platformu Twitter'da açılan YGS Neden İptal Oldu hastag'inin ardından, YGS iptal edildi mi?, YGS neden iptal?, yardın YGS yapılacak mı? gibi soruların cevabını aramaya başladı.12 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Yüksek öğretime geçiş sınavının iptal edilmesiyle ilgili sosyal medyada dolaşan iddialar binlerce öğrenciyi adeta şok etti. Sosyal medyada #YgsNedenİptaloldu hastag'i açıldı. Aylardır hazırlandıkları sınavın iptal edildiğini düşünen öğrenciler ÖSYM'nin sitesine akın ederek YGS'nin iptal edilip edilmediğini araştırmaya başladı. Konu ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, YGS sınavının iptal edilmeyeceği öğrenildi.ÖSYM'de 'YGS İptali' açıklaması yok!YGS'nin 12 Mart Cumartesi günü sabah saat 10:00'da yapılacağı ve sınav tarihinde herhangi bir değişikliğe gidilmediği bilgisine ulaşıldı. YGS'nin iptal edilmesiyle ilgili iddiaları sınava girmeden bir gün önce gören öğrenciler ise asılsız olarak ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını öğrenince rahat bir nefes aldı. Ayrıca, ÖSYM konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmazken, YGS ile ilgili tüm detayları haberimizden takip edebilirsiniz.
Tüm Türkiye'de YGS'ye girecek olan adayların zorluk yaşamaması için önlemler alınmış durumda. Tüm şehirlerdeki valilik ve belediyeler YGS adaylarının sınav öncesi ve sınav anında sorun yaşamaması için birimlerini seferber etti.SAMULAŞ'tan YGS için özel seferSamsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş., 12 Mart 2017 tarihinde gerçekleşecek 2017 YGS için raylı sistem, E1 ekspres ve R11 üniversite ringine ek servisler koydu. SAMULAŞ yetkilileri, genel olarak sınavlarda yaşanan ulaşım aksaklıklarında sınava girecek adayların mağdur olmamaları için toplu taşım araçlarını tercih etmelerini ve özel araçla sınav yerine gidecek olanların özellikle sınav katılımının yüksek olacağı bölgelerde araçlarını trafik aksamasına sebebiyet vermeyecek şekilde park etmeleri konularında uyardı.R11 ring ve E1 ekspres seferlerine araç ilavesiSamsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı ve SAMULAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, YGS’ye girecek tüm adaylara Yönetim Kurulu adına başarı dileklerini iletti. Gürkan, “SAMULAŞ Operasyon Kontrol Merkezi tarafından Yükseköğretime Geçiş Sınavı kapsamında Pazar günü tramvaylarımız 4 dakika sefer aralığıyla hizmet verecek şekilde planlama yapıldı, R11 ring ve E1 ekspres seferlerine de araç ilavesi yapılarak herhangi bir aksama yaşanmadan adayların güvenli ve sorunsuz şekilde sınav merkezlerine ulaşmlarını sağlayacağız.” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu