Samsun Haberim | Samsun Haber

YEDAŞ, Havzayı ışıklandırıyor

3 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, Samsun’un Havza ilçesinde tüm giriş ve çıkış yollarında, önemli noktalarda yaklaşık 1 Milyon TL yatırımla aydınlatma tesisi inşa etti.

YEDAŞ, Havzayı ışıklandırıyor
162 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

3 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, Samsun’un Havza ilçesinde tüm giriş ve çıkış yollarında, önemli noktalarda yaklaşık 1 Milyon TL yatırımla aydınlatma tesisi inşa etti.SAMSUN HABER – Enerji Bakanlığı, TEDAŞ, EPDK ile koordinasyon halinde şebeke yatırımlarını planladıklarını ifade eden YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, Havza’da son dönemde kritik önem taşıyan noktalarda ve yoğun kullanılan yollarda 6 km’lik aydınlatma tesisi çalışmasını tamamladıklarını belirtti.'Yatırımlarımıza 2017 yılında büyük bir hızla devam edeceğiz'2011-2016 yılları arasında 1.534 km aydınlatma tesisi yatırımı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Aktürk, “Müşterilerimize güvenli bir ortam sağlamak amacıyla sokak aydınlatmalarına önem veriyoruz. Bu kapsamda ilgili kurumlarla koordinasyon halinde çalışarak şehrin gelişmekte olan bölgelerini tespit ederek ihtiyaç doğrultusunda aydınlatma yatırımlarımızı yapıyoruz. Havza’da aydınlatma tesisi yaptığımız yol, 50 köy için bağlantı yolu olma özelliğinin yanı sıra şehirlerarası ulaşım için de kullanılıyor. Bu sebeple hem bölge halkı hem de şehirlerarası seyahat eden vatandaşlar için faydalı oldu. Ayrıca Polis ve Jandarma kontrol noktaları, 19 Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksek Okulu, Yeni Havza Devlet Hastanesi, Havza Buğday Pazarı Sanayi, Havza Küçük Sanayi Sitesi ve Yurtkur da aydınlatma tesisi yatırımları yapılan bu bölgede yer alıyor. İnsan trafiği açısından yoğun bir bölge ve güvenlik açısından sokak aydınlatma ihtiyacını değerlendirerek 6 km’lik bir tesis inşa ettik. Havza’da inşa edilen aydınlatma tesisinin yanı sıra Samsun – Ankara yolu, Samsun –Kastamonu yollarının da aydınlatmasını tamamladık. Müşterilerimizin güvenliği ve konforunu sağlamak amacıyla altyapı, şebeke ve teknoloji yatırımlarımıza 2017 yılında büyük bir hızla devam edeceğiz.” dedi.
Havza’da, tamamlanan sokak aydınlatma tesisi kapsamında 301 direk, 516 armatür montajı yapıldığını ve 10.615 metre kablo kullanıldığını açıklayan YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk,proje maliyetininyaklaşık 1 Milyon TL olduğunu sözlerine ekledi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu