Samsun Haberim | Samsun Haber

Yaşa takılanlara erken emeklilik müjdesi! EYT Son Gelişme ATV

EYT Son Dakika! Emeklilikte Yaşa takılan yüz binlerce vatandaşa düşük maaşla erken emekliliğin önü açıldı! Yaşa takılanlara emeklilik müjdesi verildi.

Yaşa takılanlara erken emeklilik müjdesi! EYT Son Gelişme ATV
665 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

EYT Son Dakika! Emeklilikte Yaşa takılan yüz binlerce vatandaşa düşük maaşla erken emekliliğin önü açıldı! ATV ve A Haber'de yayınlanan haberle Yaşa takılanlara emeklilik müjdesi verildi.Emeklilik için gününü dolduran ve prim ödemelerinin tamamını yapan vatandaşlar emekli olmalarının önündeki yaş sınırının kaldırılması için yıllardır müracaatlar yapıyor, hükumet tarafından müjdeli bir haber bekliyorlar. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşların talepleri ve varlıkları o kadar yoğun ki onlara kısaca EYT'liler denmeye başlandı. İşte bu vatandaşların 500 Bin kadarına erken yaşta emekli olma hakkı doğdu.Düşük maaşla erken emeklilik müjdesiEmekliliği için yaşını doldurmamış olan EYT'liler maaşlarından kesinti yapılması şartıyla emekli olabilecek.  Emeklilikte Yaşa Takılanlara müjde! Emeklilik için yaş sınırını bekleyenlere müjdeli haber geldi. Bu akşam A Haber'de yayınlanan EYT Son Dakika haberine göre düşük maaşla erken emeklilik mümkün. Yüz binlerce kişiyi ilgilendiren projeyle emekliliğin önündeki yaş engeli kalkacak.Erken Emeklilikten kimler faydalanabilir?8 Eylül 1999 tarihinden önce çalışmaya başlamış, emeklilikte kademeli geçişe tabi olan, sigortalılık süresini prim gün sayısını doldurmuş ama yaş sınırını bekleyenler Erken emeklilik imkanından faydalanabilecek.Erken emeklilik projesinin detaylarıProje hayata geçtiğinde erken emekli olmak isteyenlerin maaşından beklemedikleri her yıl için yüzde 5 oranında kesinti yapılacak. Emekli olduğunuzda 2 bin lira maaş alacaksınız ama daha emekli olmanıza 5 yıl var, bu sistemden yararlanmak istediğinizde her yıl için isizden %5 kesinti yapılacak. ve emekliliğinize 5 yıl kaldığı için bu oran yüzde 25 olacak. Yani Bin 500 Lira maaşla erken emekli olabileceksiniz.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalar, Ekonomi Koordinasyon Kurulu ve Bakanlar Kurulu Kararları doğrultusunda, kamuda tasarruf iradesinin 2017 yılında sürdürüleceği anlaşılmaktadır. Mevcut gelişmeler ışığında 2017 yılında da EYT mağdurlarının beklentilerinin gerçekleşmesi mümkün görünmemektedir. EYT mağdurları ise kazanılmış haklarının ellerinden alındığını düşünmektedir.
http://www.samsunhaberim.com/yasa-takilanlara-erken-emeklilik-son-dakika-2017-h6896.html

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu