Samsun Haberim | Samsun Haber

Üst limiti 5 yıl olan davalara af var mı?

Af söylentisi yıllardan beri devam etmekte olup hala uygulamaya sokulmadı. Cezaevlerindeki hükümlüler ve yakınları hükümet kanadından gelecek müjdeli haberi bekliyorlar. Bu af hükümlülerin özgürlüklerine kavuşması için çok önemli. 5 Yıllık Ceza İndiriminde gelişme var mı? 5 Yıllık Ceza İndirimi ne zaman onaylanacak? 5 Yıllık Ceza indirimi çıkacak mı? soruları yanıt arıyor.

Üst limiti 5 yıl olan davalara af var mı?
128 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Af söylentisi yıllardan beri devam etmekte olup hala uygulamaya sokulmadı. Cezaevlerindeki hükümlüler ve yakınları hükümet kanadından gelecek müjdeli haberi bekliyorlar. Bu af hükümlülerin özgürlüklerine kavuşması için çok önemli. 5 Yıllık Ceza İndiriminde gelişme var mı? 5 Yıllık Ceza İndirimi ne zaman onaylanacak? 5 Yıllık Ceza indirimi çıkacak mı? soruları yanıt arıyor.Peki 5 Yıllık Ceza İndirimi ne zaman çıkacak?Herkesin sabırsızlıkla beklediği Ceza indirimi ile ilgili Maalesef hükümet somut bir gelişim hala gösteremedi. 2019 yılındaki seçimler öncesi yeni bir gelişme yaşanabilir. Hükümet tarafı bu konu için her an somut adımlar atıp mahkumların ve mahkum yakınlarının yüzünü güldürebilir. 2016 yılından kalma bir çok konu yasalaşıp sadece bu affın beklemesi bu affın da bir an önce yasalaşacağı anlamına gelebilir.Ceza indirimi Affından kimler Yararlanacak?5 yllık ceza indirimi kimleri etkileyecek? 15 Temmuz darbe girişiminin ardından cezaevleri dolup taşıyor. Doluluk oranının gittikçe artması nedeniyle olası af çıkarılması ve bu amaçla infaz yasasının değiştirilmesi için hazırlıklara başlandı.Af yasası ile ilgili son haberler 2017Yeni bir Kanun Hükmünde Kararname’nin yayımlanması ile cezaevlerindeki hükümlülerin ceza miktarlarından 5 yıl düşülmesi öngörülüyor. Devam eden davalardaki tutuklular da bu değişikliklerden etkilenecek. Planlanan af tasarısı 1 Ocak 2016 tarihinden önce suç işleyenler için geçerli olacak. O tarihten sonra suç işleyenler 5 yıllık ceza indiriminden faydalanamayacak. Planlanan af tasarısı 1 Ocak 2016 tarihinden önce suç işleyenler için geçerli olacak. O tarihten sonra suç işleyenler 5 yıllık ceza indiriminden faydalanamayacak.
5 yıla kadar cezası olan mahkumların cezaları otomatik olarak davaları düşecek. Her bir ceza için ayrı ayrı ceza indirimi uygulanmayacak ve 5 yıllık indirim affı bir defaya mahsus olarak geçerli olacak. Suç işleyip haklarında tutuklama ya da yakalama kararı bulunan firariler eğer karar çıktıktan 3 ay sonra gerekli yerlere teslim olurlarsa bu düzenlemelerden faydalanabilecek.
Bunların dışında şu suçları işleyen mahkumlar aftan yararlanamayacak. Cinsel istismardan yargılananlar Terör suçluları Çocuk suçları Kanun öncesi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası olan mahkumlarhttps://youtu.be/flT7xsLPLCo

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu