Samsun Haberim | Samsun Haber

Umut var mı?

İlk öncelikli hedefimiz referandum da “HAYIR” çıkarttırarak ülkemizin önünde ki bu büyük tehlikeyi bertaraf etmek ve ardından yeni bir vizyonla MHP'yi halkımızla kucaklaştırarak partimizi iktidar alternatifi yapabilmektir.

Umut var mı?
194 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Mesele memleket meselesi diyorlar. Eğer gerçekten mesele memleket meselesiyse, Devlet bey önce parti içerisinde kongreyi toplayacak ve kendisini seçen delegeye beş ayda seksen vekilden nasıl kırk vekile düştüğünü açıklayacak. Delegenin kantarında tartılacak ve kim ağır basarsa onunla ülkücüler yoluna devam edecek.
Akabinde 7 Haziran'da AKP ile neden, onurlu ve dik bir şekilde koalisyon kurma imkanı varken kurmadığını, kendisinin ve partimizin oyun bozan, uyumsuz, iktidardan ve sorumluluk almaktan kaçan bir parti ve lider gibi gösterilmesine müsaade ettiğini, 1 Kasım seçimleri öncesinde neden seçim çalışması yapmadığını (Seçim dönemi 2 miting, 7 salon toplantısı yapıldı. Özellikle Adana da ki salon toplantısı tekrar tekrar izlenmeli.) delegeye ve milletimize anlatmalıdır.
MHP'li bir koalisyon, AKP'nin tek başına iktidarından daha kötüyse eğer bu kötülüğü yaratan (mantıken bu kötülüğü yaratan MHP olmuş oluyor) MHP'nin ne işe yaradığını da anlatmalıdır bu aziz millete. Onurlu bir koalisyon seçeneğini elinin tersiyle itip ülkeyi bekâ problemiyle karşı karşıya bırakanlardan koltuk sallanınca medet umanların yaptıklarını tasvip etmemiz Türk Milliyetçileri olarak mümkün değildir.
Bu perspektiften bakıldığında ne Devlet beyin ve onun yönetiminde ki MHP'nin ne de her önüne gelenin kandırdığı, ülkemizin, 15 Temmuz ayaklanmasını yaşamasına sebep olan, beceriksiz ve basiretsiz AKP yönetiminin bu millete anlatabileceği, haklılıklarını gösterebilecekleri hiçbir argümanları kalmamıştır.
Bu durumu meclis grup toplantılarında yapılan seviyesiz, içi boş, hiçbir derinliği olmayan, her türlü bilgi ve veriden uzak, milletimizi direkt ilgilendiren, devletimizin yönetim şeklini değiştirecek olan Anayasa değişikliğiyle ilgili, “şunlar şunlar “HAYIR” diyor o zaman biz “EVET” diyoruz.” şeklindeki atmış oldukları hamasi nutuklardan da anlayabiliyoruz.
Bir iktidar ve onu kayıtsız şartsız destekleyen bir partinin söyleyecek sözünün olmaması, duruşlarını doğrunun yanında değilde, karşıtlarının pozisyonuna göre belirliyor olması, kendilerinin içine düştükleri marazlı hali de bizlere çok net olarak anlatmaktadır.
Türk milleti ve tıkanan siyaset içinde tek umut, Devlet bey ve onun şürekasının olmadığı, istişareye açık, söz söyleyen ve sözü dinlenen, televizyonlara sadece söz hakkını kullanmak ve konuşmacıları azarlamak için değil, davayı ve projelerini anlatmak için çıkabilecek insanlardan müteşekkil bir parti yönetimden oluşan MHP'dedir.
Muhalif olarak adlandırılan ve her türlü hakarete , iftiraya uğrayan bizlerin yani Türk Milliyetçilerinin amacı işte tam da budur. Bunun için düştük yollara. Kimseyi kırmadan, kimseyi dökmeden, partimizi, davamızı ve hayallerimiz anlatarak, iktidar hedefini insanlarımızın önüne koyarak ve onları inandırarak çıktığımız bu yolda zafer inşallah çok yakındır.
İlk öncelikli hedefimiz referandum da “HAYIR” çıkarttırarak ülkemizin önünde ki bu büyük tehlikeyi bertaraf etmek ve ardından yeni bir vizyonla MHP'yi halkımızla kucaklaştırarak partimizi iktidar alternatifi yapabilmektir.
İşte o gün çok daha güzel bir ülkeye uyanacak ve geleceğe çok daha umutlu bakacağız.
Unutmayalım ki bizim Mücadelemiz Haktır, bu yolda Zafer mutlaktır.
Hepiniz Allah'a emanet olunuz.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu