Türk kargo uçağı Kırgızistan’da düştü! 16 ölü

Kırgızistan'da bir Türk kargo uçağının düştüğü açıklandı. bazı kaynaklara göre 1 pilotun cesedine ulaşılırken 15 kişinin de hayatını kaybettiği ifade edildi.ACT Havayolları'na ait Boeing 747-400F tipi Türk kargo uçağı, Bişkek yakınlarında radardan kayboldu. Kırgız Havacılık Otoritesi, Türk ACT Havayolları’na ait TC-MCL tescilli Boeing 747-400 tipi kargo uçağının düştüğünü açıkladı. Öte yandan Reuters haber ajansı da Türk kargo uçağının Kırgızistan'ın Bişkek bölgesine yakın bir yerde düştüğünü ve kazada 16 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.Hong Kong'tan kalkan TC-MCL tescilli kargo uçağı ile irtibat Kırgızistan'ın başkenti Bişkek yakınlarında Türkiye saati ile 04.45'te kesildi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları başladı. Bişkek’e iniş sırasında radardan kaybolan Türk ACT Havayolları’na ait TC-MCL tescilli Boeing 747-400 tipi kargo uçağının düştüğü açıklandı.
Kırgız Havacılık Otoritesi’nin verdiği bilgiye göre uçak yaklaşma sırasında Türkiye saati ile 04.45’te düştü. Hong Kong’tan gelen kargo uçağında bulunan ikisi pilot ikisi de yükleme uzmanı (load master) kazada hayatını kaybetti.
Düşen uçak, 2003 yılında Boeing tarafından imal edilmişti. 124 ton kargo kapasiteli uçak, 5 bin 230 kilometre menzilli. Saatte en fazla 922 kilometre hıza çıkabilen Boeing 747-400F’te iki pilot görev yapıyor.16 Kişi hayatını kaybettiÖte yandan Reuters haber ajans da radardan kaybolan Türk kargo uçağının Kırgızistan'ın Bişkek bölgesine yakın bir yerde düştüğünü ve kazada 16 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Reuters haber ajansı, Türk kargo uçağının Kırgısiztan'da düştüğünü duyurdu. İlk bilgilere göre 1 pilotun cesedine ulaşılırken, hayatını kaybeden diğer 15 kişi çevredeki yerleşim yerlerinden…Türk kargo uçağı, Kırgızistan'da düştü!Reuters'ın geçtiği habere göre, Hong Kong'tan havalanan uçak Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Manas Havaalanı'na iniş yapmak üzereyken düştü. İlk gelen bilgilere göre, kötü hava koşulları nedeniyle düşen Boeing 747 kargo uçağının pilotunun cesedine ulaşıldı. Uçağın, yerleşim yerlerinin üzerine düştüğü ve 15 kişinin de bu nedenle hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Bir cevap yazın