Samsun Haberim | Samsun Haber

Tren kazasında ölen Oğuz Arda Sel’in dedesi isyan etti! Torunum iki parçaydı

Çorlu tren faciasında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel'in dedesi, duruşmanın ardından isyan ederek “Cumhurbaşkanım, torununuzu kucağınıza alıp seviyorsunuz. Benim torunum iki parçaydı” dedi. 

Tren kazasında ölen Oğuz Arda Sel’in dedesi isyan etti! Torunum iki parçaydı
243 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, 25 kişinin hayatını kaybettiği ve 340 kişinin yaralandığı tren kazasına ilişkin yargılanan 4 sanığın duruşması görüldü. Savcılık, mütalaasında sanıkların tutuklanmaları isteminin reddini talep etti. Öte yandan dava Nisan ayına ertelendi.Kazada yaşamını yitiren 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel'in dedesi mahkeme çıkışında karara tepki gösterdi. Acılı dede, şunları söyledi:"9 yaşındaki bir çocuğun ikiye bölünmüş halini görsünler ondan sonra karar versinler. Biz yaşamıyoruz. Nerde adalet? Orta sahadan top çevirdiler. Taa İstanbul'dan geliyoruz aynı şeyler tekrarlandı. Hadi güle güle. Diyoruz ki bilirkişiler bilen kişiler olsun. Bilirkişiler kimin elinde? Rektörün elinde. Rektör kimin elinde? Siyasilerin. Bilirkişilere ne oldu? Kimse bu davaya bakmak istemiyor. Bu neyin davası ya? 25 kişi öldü bu neyin davası. Bu ülkede adalet mekanizması işlemiyor.  İnsanlar adalet diyor, insanlar ölüyor. Kimse bakmıyor, herkes önüne bakıyor işine bakıyor. Türk halkının itibarı ne olacak beyler, insanlar ölüyor. Cumhurbaşkanım torununu kucağına alıp seviyorsun. Benim torunum iki parçaydı, çuval gibi diktiler! Beni alın zindana atın. Çekin şu pis ellerinizi adaletin üstünden". 

NE OLMUŞTU?

Uzunköprü-İstanbul seferini yapan yolcu treninin 8 Temmuz 2018'de Çorlu yakınlarında vagonlarından bazılarının devrilmesi sonucu 25 kişi yaşamını yitirmiş, 340 kişi yaralanmıştı.

Davanın iddianamesinde "kazanın meydana gelmesinde asli kusurlu" bulundukları gerekçesiyle sanıklar Turgut Kurt, Özkan Polat, Çetin Yıldırım ve Celaleddin Çabuk'un "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak" suçundan 2 ile 15 yıl arasında hapisle cezalandırılması istenmişti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu