Samsun Haberim | Samsun Haber

Terör Hain Yüzünü Bir Kez Daha Gösterdi

Dün gece İstanbul'un göbeğinde düzenlenen bombalı saldırıda son bilgilere göre 30'u polis 8'i sivil olmak üzere 38 kişi şehit olurken; 155 kişi de yaralandı.

Terör Hain Yüzünü Bir Kez Daha Gösterdi
167 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Terör örgütleri hain yüzünü dün akşam İstanbul Beşiktaş'ta gösterdi. Beşiktaş – Bursaspor maçı çıkışında çevrede güvenliği sağlayan çevik kuvvet birimlerine düzenlenen bombalı saldırıya 30'u polis memuru, 8'i sivil olmak üzere 38 kişi şehit edildirken, 155 kişi de yaralandı. Yetkililer şehit sayısının artmasından endişe ediyor.
İstabul'un göbeğinde meydana gelen alçak saldırının ilki Beşiktaş Vodafone Arena stadı önünde gerçekleşirken, diğer bir saldırı da Maçka Parkı'nda gerçekleşti. Üzerinde bomba düzeneği bağlamış bir terörist Maçka Parkı'nda polis ekipleri tarafından durdurulması üzerine üzerindeki bombayı patlattı. Bu saldırır da ise 4 polis memuru 1 sivil vatandaş şehit edildi.Kalleş saldırıda ip uçları terör örgütü PKK'yı gösteriyorKalleş saldırı ile ilgili açıklamalarda bulunan Hükumet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, infilak ettirilen araçtan yola çıkarak işaretler PKK'yı gösteriyor. Bulgular netleştiği takdirde kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.
Hain saldırıda hedefin doğrudan polis ekipleri olduğunu belirten Kurtulmuş, “Hain saldırının planlı bir şekilde çalışılmış bir eylem olduğunu görüyoruz. Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası önce ev sahibi takım stadı terk ediyor, ardından Bursaspor taraftarları da stattan tahliye ediliyor, bu işlem sırasında görevi bölgede asayişi sağlamak olan çevik kuvvet ekiplerimizin toplanma yerleri hedef alınmıştır. Yani hedef doğrudan polistir” dedi.En az 300-400 kiloluk patlayıcı kullanıldıBombalı araçla düzenlenen saldırıda en az 300-400 kiloluk patlayıcı kullanıldığını düşünüyoruz diyen Numan Kurtulmuş, “Patlamanın etkisiyle bölgede büyük bir çukur açılmış, araba da ortada yok. Yani o kadar paramparça olmuş. Büyük bir çukur açılmış.” ifadelerini kullandı.Terör örgütlerinin topuna karşı mücadele edeceğizTerör örgütlerine karşı mücadelenin topyekun olarak devam edeceğinin altını çizen Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü, “Bir taraftan biz teröre karşı mücadele edeceğiz. Ülkemizin birliğini, dirliğini koruyacağız, vatanımızı koruyacağız, istiklalimizi, istikbalimizi koruyacağız. Terör örgütlerinin topuna karşı mücadele edeceğiz. Arkasındaki onların sırtlarını sıvazlayan ağababalarına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Eyvallah. Ne bedeli olursa olsun, bu bedeli ödeyeceğiz ama diğer taraftan da onların istediği bizim korku içinde yaşamamız, yılgınlık içinde yaşamamız. Korkmayacağız, yılmayacağız, günlük hayatımıza, normal hayatımıza devam edeceğiz.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu