Samsun Haberim | Samsun Haber

Super Mario Efsanesi iPhone’lara Geri Döndü!

Apple ve Nintendo ortaklığı'nda iPhone 7'larda yeniden can bulan Süper Mario bakalım eski popülaritesine kavuşabilecek mi?

Super Mario Efsanesi iPhone’lara Geri Döndü!
169 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Süper Mario 80'li yılların ortasında Nintendo tarafından piyasaya sürülen popüler bir video oyunuydu. Aslında oyunun baş kahramanı Mario işte yarattığı bu popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarakta biliniyor. Zaman içerisinde popülerliğini yitiren Süper Mario adeta yeniden dirildi. Super Mario Run oyunu tüm dünya çapında yayınlandı. Yayınlanır yayınlanmaz da ücretsiz indirilebilen bu oyun kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmeye başladı. Fakat şu anda Super Mario Run'ın Android cihazlarda da oynanamadığını belirtmemiz gerekiyor.
Apple ve Nintendo ortaklığı ile iPhone 7 etkinliğinde duyurusu yapılan Super Mario Run, dün akşam kullanıcılarla buluştu. Temelde Flappy Bird mantığına sahip olan Super Mario Run 195 MB boyutuna sahip.
Orjinal Süper Mario'da olduğu gibi Super Mario Run'da da oyun yatay eksenli bir şekilde gelişiyor. Süper Mario engelleri atlıyor, karşısına çıkan düşmanları yeniyor. Bütün bunları da ekrana tıklayarak gerçekleştiriyor. Tıklarınız çok önemli. Bazı yerlerde yavaş, bazı yerlerde ise hızlı tıklamanız gerekiyor ekrana. Yine ilk piyasaya çıkan Mario'daki gibi altınları toplamayı da unutmamamız gerekiyor.
Yani kısacası yeni Super Mario Run, 20 sene öncesinin de izlerini taşıyor. Farklarından biri üç ayrı modunun bulunması. Bunlardan ilki “World Tour” modu oyunu. Burada tek başınıza, altı farklı alemde, 24 farklı seviyede oyun oynamanıza izin veriliyor. İkinci mod olan “Toad Rally” ise arkadaşınız veya zaman karşısında yarışıyorsunuz. Ve son mod “Mushroom Kingdom” kendinize özel bir güzergah oluşturmanızı, oyunu özelleştirmenizi sağlıyor. Üçüncü moda ulaşabilmek için ilk modda yeterli altını toplamanız da oyun kurucu tarafından şart koşuluyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu