Son Dakika Af Haberleri – Af çıkacak mı? Mahkumlara ceza indirimi

Son dakika af haberleri ile ilgili af çıkacak mı sorusu Ramazan Bayramı öncesi aranıyor. Af çıkacak mı? Ceza İndirimi yapılacak mı? Son dakika af haberleri bu sayfada2017 Son Af Haberlerini merakla ve heyecanla bekleyen vatandaşlar, Af haberlerinin 2017 yılının ikinci çeyreğinde de af çıkmaması sonucu umutlarını kaybetmeden af haberleri gelmesini bekliyorlar. Ramazan Ayı sonunda Ramazan Bayramı öncesi bir af çalışması var mı? Bayram öncesi af bekleyenler, son dakika af haberleri bekliyorlar. Peki bu durumda 2018 yılında af var mı? 2018 yılında af çıkacak mı? soruları vatandaşların aklını kemiriyor.
2017 yılında af beklentileri olan mahkum ve mahkum yakınları 2017 yılını yarıladığımız bu günlerde af çıktı mı diye sorular sormaktan oruldular. Af haberlerinin en kapğsamlı yayınalndığı haber sitesi olan Samsun Haberim'e her gün giren on binlerce mahkum yakını af var mı, af tasarısı hazırlanıyor mu, af ile ilgili bir gelişme varmı gibi sorularla haberler okuyorlar. Son Dakika Af haberleri ile ilgili bir gelişme arayan Mahkum ve mahkum yakınları, Af bekliyor.2018 yılında af çıkacak mı?Ceza evlerinde tutuklu olan mahkumların uzun süredir beklediği af yasası çıkacağı günü bekliyor. Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkında Kanunun 14’üncü maddesinde tanımlanan durumuyla hükümlülerin topluma yeniden kazandırmaları ve meslek edindirme için gerekli kurumlar olduğu belirtildi.
Yapılan açıklamaya göre terör, çıkar amaçlı suç örgütü, cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar, eşe karşı işlenen suçlar, hırsızlık, yağma ve uyuşturucu madde ticareti gibi suçlardan ceza alanların kapalı infaz kurumlarında geçirecekleri süreden bir indirim yapılmayacağı açıkça söylendi. 5 Yıllık ceza indirimi belirtilen bu suçlardan diğerlerini kapsamaktadır.,Af Haberleri için Bakanlıktan son dakika açıklamaAncak yapılan bazı asılsız haberlere karşı bakanlık bir açıklamada bulundu. “Kapalı ceza evinden açık ceza evine ayrılma hükümlerinde yapılan bu değişiklikler bazı basın yayın organalrında yer aldığı gibi kesinlikle bir örtülü af veya ceza indirimi değildir. Bunun dışındaki haberler gerçekleri çarpıtmaya yönelik asılsız haberlerdir” denildi.Ramazan Bayramında af umuduRamazan ayında cezaevlerinde oruç tutan mahkumlar oldukça fazla. Cezaevlerinde oruç tutanların en büyük özlemi sevdikleriyle birlikte aynı masada oruçlarını açmaktır. Ramazan ayında oruç tutan mahkumlar her istediğini alıp yeme hürriyetine sahip olamıyor maalesef. Mahkumlar, Cezaevi idaresinin verdiği yiyecekler dışında, ancak parası olanların cezaevi kantininden müsaade edilen gıdaları alma imkanına sahiptirler.Bayramda af çıkacak mı?Oruç tutan veya tutmayan mahkumlar Ramazan ayının gelmesine çok sevinirler. Ramazan ayının mahkumlar nezdinde önemi büyüktür. Ramazan ayının hemen ardından gelen bayram, bütün mahkumları heyecanlandırır. Cezaevlerinde açık görüş günü, tutuklu ve hükümlülerin özlemle beklediği günlerdir. Sevdiklerine dokunabilmek, sarılabilmek, çocuklarını öpüp koklayabilmek, anne ve babalarının ellerini öpebilmek, yan yana birkaç lokma yiyebilmek ve hasret giderebilmek cezaevlerinde en çok beklenen günler demektir.Mahkumlar af bekliyorCezaevlerinde Bayram sadece açık ziyaretlerden dolayı mutlu etmiyor mahkumları. Bayramlarda af ümidi hep yüksek olmuştur mahkumlar için. Affın imkansız gibi görüldüğü zamanlarda bile her mahkumun şuur altına yerleşen bir af umudu vardır bayramlarda. Af var mı? veya bu bayram af olacak mı? Sorularına cevap ararlar, gazete köşelerinde, televizyonda spikerin ağzından dökülen kelimeler arasından…
Hep önemli günlere getirirler af zamanlarını… Mahkumları güzel günlerde sevdiklerine kavuştururlar.Her ne kadar bu bayram bir af gözükmese de mahkumun ve mahkum yakınlarının yüreğindeki ümidi yok sayamazsınız. Barış ve huzur için, birlik ve beraberlik için “ben pişmanım” diyen kader mahkumları af bekliyor.

Bir cevap yazın