Samsun Haberim | Samsun Haber

“Siyasetçi kendi çocuğunu değil halkın çocuğunu düşünecek”

Sivas'ta STK'lar ile görüşen Kılıçdaroğlu, halkın sıkıntılarını dinlediği konferansta açıklama yaptı. CHP Lideri, Siyasetçi önce halkın çocuğunu düşünecek dedi.

“Siyasetçi kendi çocuğunu değil halkın çocuğunu düşünecek”
222 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Sivas'ta Ticaret Odası'nın daveti üzerine STK'lar ve temsilcileriyle konferansta buluşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, burada bölge halkının tarım ve işsizlikten yana sıkıntılarını dinledi. Konferanstan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ana muhalefet lideri, “Siyasetçi cebini değil halkı düşünecek. Kendini ve çocuklarını değil halkın kendini ve bütün çocukları düşünecek” dedi.
Konferanstan sonra Sivaslılara seslenen Kılıçdaroğlu, Sivas gibi kadim bir kentin özellikle son 20-25 yılda hızla ger gittiğine dikkat çekerek, “Hiç kimse annesinin, babasının, atalarının mezarının olduğu yerden başka yere gitmek istemez. Kendi doğduğu yerde kazanmak ister, çoluk çocuk sahibi olmak ister. İnsanlar neden memleketlerini terk ediyor? İş bulamadığı için. Sosyal devletlerde iş olanağı yaratacak olan hükumetlerdir. Fakat hükümetlerin izlediği ekonomik ve sosyal politikalar işsizliğe ve göçe neden oluyorsa ne yapmak lazım? Sivaslı kardeşlerime sormak isterim. Nüfusunuz azalıyor. Fabrikalar azalıyor. Sivaslı bu politikaları izleyenlere oy vermeye devam ediyor. Sonra bana gelip ağlıyor. Bizim fabrikamız yok. Turistik alanlarımız var turistimiz yok. Coğrafyamız büyük ama tarım yapamıyoruz diyorsunuz. Burada bir eksik var. Eksik CHP hükumeti.CHP gelirse her şey olur” dedi.Dürüst insanların siyasette olması lazımSeçimlerde konu partisinin konu edindiği “Merkez Türkiye” politikasına atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, “Neden Anadolu'da üretmiyoruz. İnsan eksiğimiz mi var, toprak, deniz, su mu eksiğimiz ver. Temiz hava eksiğimiz mi var. Ne eksiğimiz var?” diyerek başladığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü.
Namuslu siyasetçi eksiğimiz var. Ahlaki kuralları olmayan tek alan siyaset. CHP iktidara gelirse ilk 4 ayda çıkaracağı bir numaralı kanun siyasi ahlak kanunu olacaktır. Artık üç kağıtçıları siyasette görmek istemiyoruz. Siyasette dürüst insanlara ihtiyaç var. Kim size gelip din üzerinden siyaset yapıyorsa, bilin ki dine en büyük kötülüğü o yapıyor. Kim ırk üzerinden siyaset yapıyorsa, yaşam tarzı üzerinden siyaset yapıyorsa bu ülkeye en büyük kötülüğü o yapıyor. Biz insanı Allah'ın yarattığı en değerli varlık olarak kabul ediyoruz” dedi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu