Samsun Haberim | Samsun Haber

‘Seri katil’ Mehmet Ali Çayıroğlu ile ilgili yeni suçlar ortaya çıktı

Türkiye işlediği cinayetlerle Mehmet Ali Çayıroğlu'nu konuşuyor. Her geçen gün Çayıroğlu ile ilgili yeni bilgiler ele geçiriliyor.

‘Seri katil’ Mehmet Ali Çayıroğlu ile ilgili yeni suçlar ortaya çıktı
290 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Türkiye işlediği cinayetlerle Mehmet Ali Çayıroğlu'nu konuşuyor. Her geçen gün Çayıroğlu ile ilgili yeni bilgiler ele geçiriliyor. Müge Anlı’nın sunduğu tv programında Telefonundan çıkan görüntüler sonrası gözaltına alınan ve işlediği 8 cinayetin zanlısı olduğu ortaya çıkan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun kurbanları bu kadarla da kalmamış. Yapılan araştırmalar sonrası Çayıroğlu’nun 5 kişinin daha katil zanlısı olduğu tespit edildi. 
Bütün Türkiye, Ordu’da gaspçı iddiasıyla gözaltına alınan daha sonra aslında sadece bu kadarla da kalmayıp çok sayıda işlenen cinayetin arkasındaki isim olduğu tespit edilen 44 yaşındaki Mehmet Ali Çayıroğlu’nu konuşuyor.Ordu’nun Akkuş ilçesinde yaşayan Şeker Köseoğlu’nun öldürülmesiyle başladı. Ünlü televizyoncu Müge Anlı işlenen bu cinayetin aydınlatılması için programında yer verdi. Ordu’nun Akkuş ilçesinde iki kişi gasp edildi. Bu olayla ilgili Çayıroğlu gözaltına alındı. Çayıroğlu’nun evinde arama yapan jandarma, çok sayıda silahın yanı sıra 4 adet cep telefonu buldu. Telefonları inceleyen ekipler, birinde Müge Anlı’nın programından bir görüntü buldu. Görüntüde Anlı, Şeker Köseoğlu’nun esrarengiz bir şekilde öldürülmesini araştırıyordu. Jandarma telefonda bulduğu bu görüntüden yola çıkıp, gözaltındaki Mehmet Ali Çayıroğlu’nun, bu cinayetle ilgisinin olabileceğini araştırdı. Önce Şeker Köseoğlu’nun oğlu Recai Köseoğlu’na ulaşan ekipler, zanlının evinde bulunanları ona gösterdi. Recai Bey, zanlının evindeki bir buzağı ve bir tüfeğin annesine ait olduğunu teşhis etti. Bu teşhisin ardından olaylar bir bir aydınlatılmaya başlandı. Önce Senai Türedi (54) ve Ümit Türedi (55) çiftine ait silah ve sonra Nuri (59) Lütfiye Usluoğlu (57) çiftinin eşyaları Çayıroğlu’nun evinde bulundu. Ardından Samsun’da yakılan evlerinde ölü bulunan Sevim Semiz, kızları Emine Semiz ve Havva Gülen’in tüfeği zanlının evinde çıktı. Böylelikle kurban sayısı 8 oldu.5 cinayetin sorumlusu da ÇayıroğluPolisler soruşturmayı derinleştirdikçe kurban sayısı da değişti. Samsun’un Terme ilçesi Özyurt Köyü’nde çıkan yangında ölen 68 yaşındaki Sabri Güneş ve oğlu 53 yaşındaki Hasan ve gelini Zahide Güneş’in de katil zanlısının Mehmet Ali Çayıroğlu olduğu anlaşıldı. Bununla da kalmayıp Dursun Kurt ve Hasan Bayram adlı kişilerin de katil zanlısının Çayıroğlu olduğu öne sürüldü.
Hayvan hırsızlığı yaptığı ve çok başka suçlardan sabıkası olan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun, cinayetleri ocak ayında cezaevinden çıktıktan sonra işlediği anlaşıldı. Ordu’nun yanı sıra Samsun ve Tokat’ta da faili meçhul cinayet, şüpheli ölüm, yangın sonucu ölüm, gasp ve hırsızlık olaylarının da yeniden geniş çaplı araştırıldığı söylendi.Taktik aynıKatil zanlısı Mehmet Ali Çayıroğlu’nun adının geçtiği cinayetlerde kurban veya kurbanlar önce öldürülüyor daha sonra eşyaları gasp ediliyor. Geride delil bırakmamak için oturduğu ev yakılıyor. Yetkililer ise Çayıroğlu’nun bu kadar cinayeti tek başına yapamayacağını tahmin ediyor. Zanlı ile birlikte eşi ve 4 kişi gözaltına alındı ancak hepsi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Öte yandan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun girdiği evlerden gasp ettiği hayvanları mezbaha çevirdiği evinin bahçesinde kestiği ve ortağı olduğu markette sattığı ortaya çıktı.4 KİŞİYDİLER13 kişinin katili Mehmet Ali Çayıroğlu’nun cinayet serüveni hayvanlarını almak için pazarlık yaptığı yaşlı köylülerle başladı. Mallarını pazarlık yapıp alan ve kesimhaneye götüren Çayıroğlu, kesim bittikten sonra parayı vereceğine dair söz veriyor daha sonra sözünü tutmuyordu. Parayı vermediği köylüleri de korkutarak alacaklarından vazgeçmelerini sağladı. Mağdurların şikayetiyle 2011’de gözaltına alındı. Üzerinde ise İsmail Şahin adına düzenlenmiş sahte kimlik çıkan Çayıroğlu, dolandırıcılık ve sahte kimlik kullanmak suçundan bir süre cezaevinde kaldı. Cezaevinde tanışıp dost olduğu Ali Torun da yıllar sonra işleyeceği bütün cinayetlerde Çayıroğlu’nun suç ortaklığını yaptı.Her şey planlanmışSeri katil olarak adlandırılan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun çiftliğinde çalışan iki kişinin verdiği ifadeyle Çayıroğlu’nun bu cinayetlerde yalnız olmadığı ortaya çıktı. Çayıroğlu ve yeğeninin iki günde bir çiftliğe hayvan getirip kestiğini, kasabın başında bulunan Ali Torun ve oğlu Mustafa Torun’un da etleri kasapta sattığını belirten iki çalışan, hayvanların getirildiği iki kamyonetin bazı yerlerinin kameralara yakalanmamak için Çayıroğlu tarafından iki kez boyatıldığını belirtti.Kurbanlarını tek tek seçiyorŞEKER KÖSEOĞLU
3-11 Mayıs 2018
Ordu’nun Akkuş ilçesine bağlı Dağyolu Köyü’nde öldürüldü. Tüfeği ve sahip olduğu buzağı Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evinde bulundu.
SENAİ-ÜMİT TÜREDİ
31 Temmuz 2018
Ordu’nun Akkuş ilçesine bağlı Karaçal Köyünde mutfak tüpünden zehirlendiler. Senai Hanımın telefonu ve kurusıkı tabancası Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evinde bulundu.
NURİ-LÜTFİYE USLUOĞLU
24 Şubat 2018
Ordu’nun Ünye ilçesine bağlı Yüceler Mahallesi’ndeki evlerinde yanarak öldüler. Mehmet Ali Çayıroğlu ile telefon görüşmeleri tespit edildi, paraları kayboldu.
SABRİ-HASAN-ZAHİDE GÜNEŞ
22 Temmuz 2018
Evlerinde yanarak öldüler. Eşyaları Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evinde bulundu.
HASAN BAYRAM
13 Temmuz 2018
Ordu Üçyol Mevkii
Tüpgaz zehirlenmesi
Silahı Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evinde çıktı.
DURSUN KURT
9 Nisan 2018
Ordu’nun Akkuş ilçesine bağlı Osmancık Mahallesi’nde elektrik kontağından çıkan yangında öldü. Eşyası katil zanlısının evinde bulundu.
SEVİM SEMİZ-EMİNE SEMİZ-HAVVA GÜLEN
10 Şubat 2018
Samsun’un Terme ilçesine bağlı Özyurt Köyünde evlerinde çıkan yangında öldüler. Sevim Semiz’in tüfeği Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evinde bulundu.Suçlamaları kabul etmiyorTutuklu halde bulunan zanlı Mehmet Ali Çayıroğlu, verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmiyorum dedi. Çayıroğlu, “ üzerime suç atılmaya çalışılıyor. İsmi geçen kişileri tanımıyorum. Yapılan suçlamaları kabul etmiyorum. Ben de medyadan takip ediyorum” diye konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu