Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmayacak

Dün akşam saatleri Beşiktaş'ta meydana gelen 2 bombalı saldırıyla ilgili ilk açıklamasını yazılı olarak yayınlayan Başbakan Binali Yıldırım, tüm Türkiye'nin birliğine, barışına, huzuruna ve geleceğine düzenlenen bu hain saldırıyı şiddetle kınadığını belirttiği açıklamasında, “Acımız büyüktür ama bu büyük acıyı da milletçe daha çok bütünleşerek ve kenetlenerek aşacağız” dedi.
Beşiktaş – Bursaspor maçı bitiminde Vodafone Arena stadı önünde bombalı aracın infilak ettirilmesi üzerine meydana gelen hain saldırı için ilk olarak yazılı bir açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, “Bursaspor-Beşiktaş futbol maçından sonra saat 22.29'da futbol taraftarlarını, güvenlik güçlerimizi hedef alan bu hain saldırıyı kınıyorum” dedi.Aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktırDün akşam saatler 22.30'u gösterdiği sıralarda Beşiktaş Vodefone Arena Stadı yakınında halk arasında 'beleştepe' olarak bilinen noktada gerçekleşen birinci saldırının hemen ardından Maçka Parkı'nda da bir canlı bomba eylemi meydana geldi. Her iki terör saldırısında da şu ana kadarki açıklamalara göre 38 kişi şehit olurken, 155 kişi de yaralandı.
Türkiye'yi yasa boğan ve 1 günlük milli yas ilan edilen terör saldırısı sonrası devletin üst kademelerinden birlik, beraberlik ve terörle mücadelede kararlılık vurgusu içeren mesajlar gelmeye devam ediyor.
“Hayata, huzura, mutluluğa pusu kuran katiller devlet ve milletimizin bütünlüğüne halel getiremeyecekler” diyen Başbakan Binali Yıldırım, şunları kaydetti:
“Türkiye'yi demokrasi ve hukuk yolundan çeviremeyeceklerdir. Aziz milletimize şimdiden büyük sabır ve metanet diliyorum. Aziz şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Hayata kasteden katiller ve kendi bedenlerini de imha eden o aşağılık ruhları ölüme gönderen odaklar da hak ettikleri cevabı alacaklardır. Hükümetimiz ve bakanlarımız alçak saldırının aydınlanması için bütün dikkatiyle teyakkuz halindedir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın ve daima insanlığın vicdanı olan ülkemizi, milletimizi ve devletimizi korusun.”

Bir cevap yazın