Samsun Haberim | Samsun Haber

Şehit ateşi Samsun’a düştü!

Şırnak'ta yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu biri Samsunlu olduğu öğrenilen iki asker hayatını kaybetti.

Şehit ateşi Samsun’a düştü!
161 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Şırnak'ın İdil ve Mardin'in Midyat ilçesi kırsalında, PKK'lı teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, 2 asker şehit olurken, 7 asker ise yaralandı. Şehit olan askerlerden birinin Samsun'un Havza ilçesine kayıtlı olduğu öğrenildi.

Olay, öğle saatlerinde, İdil ile Midyat arasında bulunan Mağara köyü kırsalında meydana geldi. Güvenlik güçleri, arama- tarama faaliyeti sırasında, araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcıyı fark etti.  Askerler, güvenlik önlemi alıp, patlayıcıyı kontrollü imha etmeye çalışırken, yakın bölgede tuzaklı başka el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlama sonucu 2 asker şehit olurken, 7 asker ise yaralandı. Samsun Gazetesi'nden Mustafa İnan'ın haberine göre, şehit olan askerlerden birinin Samsun'un Havza ilçesine kayıtlı olduğu öğrenildi. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı askerler, helikopterle alınıp, İdil Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu