Samsun Haberim | Samsun Haber

Sedanur Güzel nasıl öldürüldü? Sedanur’un otopsi sonucu açıklandı

Sedanur Güzel nasıl öldürüldü? Sedanur'u kim neden öldürdü? Sedanur'un cansız bedeninden çıkan bulgular neler söylüyor. Sedanur cinsel saldırıya uğradı mı?

Sedanur Güzel nasıl öldürüldü? Sedanur’un otopsi sonucu açıklandı
298 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Sedanur Güzel nasıl öldürüldü? Sedanur'u kim neden öldürdü? Sedanur'un otopsi sonucu açıklandı mı? Sedanur'un cansız bedeninden çıkan bulgular neler söylüyor. Sedanur cinsel saldırıya uğradı mı?Sedanur'dan acı haberSedanur Güzel bir hafta önce birden ortadan kaybolmuştu. Müge Anlı programında Sedanur Güzel dosyasına yer vermiş ve arama çalışmalarına bir hafta boyunca katılmıştı. Cumartesi günü Sedanur'dan acı haber geldi. Arama çalışmalarının yapıldığı yerde sabaha karşı üzeri taşlarla örtülmüş bir şekilde arama kurtarma köpeği sayesinde bulunmuştu.
Sedanur Güzel'in canlı bulunma ümidi kaybolmuştu. Ancak kimin öldürdüğü konusunda şüpheler oldukça fazlaydı. Sedanur Güzel'in komşusu Ertan bir kaç gün önce tutuklanmıştı. Ama Sedanur ile ilgili bi itiraf gelmemişti.Sedanur'da korkunç bulgularSedanur'un cansız bedeninin bulumasının ardından otopsiye gönderildi. Tüm Türkiye'nin gözü kötü bir sonucun çıkmamasından yanaydı. Malesef korkulan oldu ve Sedanur Güzel'in otopsisinden tecavüz bulguları çıktı.Sedanur tecavüze mi uğradı?Sedanur Güzel'in cansız bedeni köye yaklaşık 1 km uzaklıkta bulundu ve cansız bedeni Erzurum Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Yapılan incelemelerde cesette sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğu belirlendi. Kurtlanmalar sebebiyle vücuttaki morlukları tanımlayamayan uzmanlara göre Sedanur'un öldürüldüğü kesinleştirildi. Uzmanlar kan, DNA ve iç organlarından örnekler alarak kesin ölüm sebebini belirlemeye çalıştı. Tecavüz bulgusuna da rastlayan uzmanlar aldığı örneklerle bunu da kesin sonuca bağlayacak.SEDANUR GÜZEL’İN CANSIZ BEDENİ BULUNDUKars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz: “Sedanur Güzel'in cinsel istismara maruz kalıp kalmadığı ve ölümünün nasıl gerçekleştiği net olarak ancak patolojik inceleme sonucu belli olacaktır.” dedi. Öte yandan, Kars Valisi Rahmi Doğan ise “9 yaşındaki Sedanur Güzel'in ölü bulunmasıyla ilgili, “Sedanur kızımızla ilgili basında çıkan otopsi sonuçları açıklandı bilgisi doğru değildir.” ifadelerine yer verdi..

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu