Samsun Haberim | Samsun Haber

Seçim masraflarını karşılasın diye 30 Mart seçimlerinde arabasını satmış

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'in 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterildiği Bafra İlçe Belediyesi Başkanlığı için seçim çalışması masraflarını arabasını satarak yaptığı ortaya çıktı

Seçim masraflarını karşılasın diye 30 Mart seçimlerinde arabasını satmış
176 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'in 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterildiği Bafra İlçe Belediyesi Başkanlığı için seçim çalışması masraflarını arabasını satarak yaptığı ortaya çıktı.

Samsun Kent Haberi'in haberine göre Zihni Şahin 30 Mart yerel seçim çalışmaları için gerekli olan maddi kaynağı arabasını satarak sağladı. Bafra Belediyesi Başkanlığı için gerçekleştirdiği seçim kampanyasına ait masrafı belediyenin kasasına yüklemediği bunun yerine aracını satmayı tercih ettiği gündeme geldi. 30 Mart yerel seçimlerini kazanarak yeniden Bafra Belediyesi Başkanı seçilen Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz'ın 19 yıl yürüttüğü Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığından milletvekilliği için istifa etmesi sonrası bu göreve getirilmişti.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Bafra Belediyesi Başkanlığı için yürüttüğü seçim çalışmalarına ait masrafları arabasını satarak karşılayan, o tarihte yeniden Bafa Belediyesi Başkanı seçildikten sonra Yusuf Ziya Yılmaz'ın yerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevine getirilen Zihni Şahin, 31 Mart 2019 seçimlerinde aday gösterilmediği için büyükşehir koltuğunu seçilecek olan yeni isme devredecek.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu