Samsun Haberim | Samsun Haber

SAMULAŞ 4. Yerli tramvayı raylara indirdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi hafif raylı sistem hattının Gar-Tekkeköy arası ikinci etap yapımı kapsamında SAMULAŞ tarafından satın alınan 8 adet yerli tramvayın dördüncüsü de Samsun’a geldi.

SAMULAŞ 4. Yerli tramvayı raylara indirdi
168 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Bursa DURMAZLAR tesislerinde üretim ve testleri tamamlanarak hafta sonu Bursa’dan yola çıkan dördüncü yerli tramvay dün akşam saatlerinde karayolu ile Samsun’a ulaştı.
Üniversite-Tekkeköy arasında yaklaşık 30 kilometrelik hatta yolcu taşımacılığı hizmeti veren hafif raylı sistem hattının yeni üyesi Panorama modeli tramvay, Gar İstasyonu’nda gece gerçekleşen çalışIma ile raya indirilerek hafif raylı sistem hattına dahil edildi.
Dördüncü Panorama, Gar İstasyonu bölgesinden 01.00-04.00 saatleri arasında gerçekleşen raya indirme operasyonu sonrasında saat 04.00 sıralarında Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ Bakım ve İşletme binasına hareket etti. Gece yapılan çalışmada SAMULAŞ idari ve teknik ekibi ile DURMAZLAR firması teknik kadrosu yer aldı.
5525 kodlu Panorama model hafif raylı sistem aracının işletme testlerine SAMULAŞ ve DURMAZLAR ekibi hemen başlarken, Üniversite-Tekkeköy hafif raylı sistem hattında yapılacak performans testlerinin ardından dördüncü yerli tramvay Samsun halkına hizmet vermeye başlayacak.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu