Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’un ‘Uğursuz Apartmanı’

Samsun'un uğursuz apartmanı olarak adlandırılan, Kılıçdede Mahallesindeki metruk bina, cesetlerle ve intiharlarla anılıyor! Çevre sakinleri, binanın alkol ve uyuşturucu bağımlılarının evi haline geldiğini ifade ediyor.

Samsun’un ‘Uğursuz Apartmanı’
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'un İlkadım İlçesinde bulunan 10 katlı metruk bir bina, intihar etmek isteyenlerin uğrak yeri haline geldi. Samsun Adliye Sarayının hemen karşısında bulunan bina, uzun yıllardır boş bir halde dururken, sürekli olarak intihar vakaları ve ölümlerle anılır hale geldi. Bugün de bir genç, tacize uğradığını ve tacizcisinin ceza almadığını öne sürerek aynı binada intihara kalkıştı.

BÜGÜN YİNE İNTİHAR ŞOV!

2017 yılında bir ihbar üzerine binaya giren polis ekipleri, en az 1 yıl önce öldüğü anlaşılan bir ceset ile karşılaşmıştı. Daha sonra aynı binada alkol alındığı, uyuşturucu kullanıldığı ve fuhuş yapıldığı yönünde iddialar da gündeme gelmişti. İntihar şovu yapmak isteyenlerin uğrak yeri haline geline metruk binada son olarak bugün bir genç intihara kalkıştı. 35 yaşındaki A.K, tacize uğradığını ve yargının tacizcisine ceza vermediğini öne sürerek binanın 4 katına çıkarak intihara kalkıştı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin uzun uğraşları sonucu ikna olan genç adam intihardan vazgeçti.

MAHALLELİ İSYANDA

Çevre sakinleri, "Her türlü pislik bu binanın içerisinden çıkıyor. Çocuklarımız adına tedirgin oluyoruz. Yıllardır bu bölgenin en büyük sorunu haline gelen bu uğursuz binadan kurtulmak istiyoruz. Yetkililere defalarca sesimizi duyurmaya çalıştık" diye konuşarak binanın Samsun için yıllardır kanayan yara haline geldiğini ifade etti. İçerisinden ceset çıkan, intihar olaylarının merkezi haline gelen ve bağımlıların evi gibi olan metruk bina için yetkilileri göreve çağıran mahalle sakinleri, "Uğursuz Apartman' için yıkım kararı alınmasını istiyor.

 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu