Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’un kayıp kızı… 19 yıldır aranıyor!

Samsun'da 2000 yılında kaybolan 5 yaşındaki Sinem'den 19 yıldır haber alınamıyor!

Samsun’un kayıp kızı… 19 yıldır aranıyor!
564 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'da 5 yaşındayken evinin kaybolan Sinem Özdemir'den 19 yıldır haber alınamıyor. Kentte 19 yıldır çözülemeyen tek emniyet vakası olarak kayıtlara geçen olay, aradan geçen uzun yıllara rağmen halen Samsunluların zihnindeki yerini koruyor.

DELİL ELDE EDİLEMEDİ

Samsun'un İlkadım İlçesi Zeytinlik Mahallesindeki evinin önünde arkadaşlarıyla oynarken kaybolan 5 yaşındaki Sinem'den 19 yıldır haber alınamıyor. Olay, Samsun Emniyet İl Müdürlüğü tarihinde, 19 yılda sonuca ulaşılamayan tek vaka olarak yerini koruyor. 2000 yılında Samsun'da büyük yankı uyandıran, tüm şehrin neredeyse hep birlikte kayıp kız Sinem'i aramak için seferber olduğu olayın ardından geçen zamana rağmen en ufak bir ipucuna ratlanmamış, küçük kızın yaşayıp yaşamadığına dair bir delil elde edilememişti. Arama çalışmaları kapsamında, kayıp kızın bugünkü olası görüntüsü de uzmanlar tarafından hazırlanmış, bulunması kolaylaştırılmak istenmişti. Ancak son teknolojinin kullanıldığı bu girişimde sonuca ulaşmamıştı.

UMUDUMUZU KAYBETMEDİK

Büyük acılar yaşadıklarını ve hiç bir zaman ümitlerini kaybetmediklerini söyleyen baba Mahmut Özdemir, "19 yıldır, kızımız bir gün gelecek umuduyla yaşıyoruz. Ama ne bir iz ne de bir habere ulaşamıyoruz" diye konuşarak umudunu yineliyor.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, 2000 yılında kaybolan Sinem Özdemir için bir çok kapsamlı çalışma gerçekleştirdi. Hem kayıp hem de cinayet dosyaları açıldı ancak kayıp kıza dair hiç bir sonuca ulaşamadı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu