Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsunspor’un ilk yarı başarı belgesi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor ilk yarıyı 40 puanla ikinci sırada tamamladı. Yılport Samsunspor'da Nurullah Aslan en çok forma giyen oyuncu olurken, Bahattin Köse’de 15 golle takımın gol kralı oldu.

Samsunspor’un ilk yarı başarı belgesi!
141 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

2019 – 2020 sezonunda Yılport Samsunspor'da Nurullah Aslan bu sezonun ilk yarısında en fazla sahada kalan isim olarak öne çıktı. Toplam 21 futbolcumuzun görev aldığı ligde Nurullah Aslan geride kalan 17 maçın tamamında forma giyerek bin 530 dakika sahada kaldı. Nurullah Aslan’ı, 15 maçta bin 350 dakika ile Yalçın Kılınç ve 15 karşılaşmada bin 341 dakika ile de Caner Arıcı takip etti. 

Sezonun ilk yarısında Samsunspor'da en skorer isim Bahattin Köse oldu. Bahattin Köse forma giydiği 15 maçta 15 kez ağları havalandırdı. Bahattin Köse’yi, 7 golle Atabey Çiçek, 5 golle İlyas Kubilay Yavuz, 3 golle Gökhan Alsan, 2 golle Guido Koçer ve birer golle de Caner Arıcı, Ferhat Çulçuoğlu, Ramazan Çevik, Samet Asatekin, Enes İslam İlkin, Samed Hakan Kılıç ve Ahmethan Köse takip etti.

Ligin ilk yarı maçlarında Samsunspor'da Caner Arıcı 6 sarı ve 1 kırmızı kart gördü. Takımda Ferhat Çulcuoğlu 1 kırmızı ve 2 sarı kart, Erkam Reşmen 4, Atabey Çiçek 3, Nurullah Aslan, Oğuz Gürbulak, İlyas Kubilay Yavuz ve Ahmethan Köse 2’şer, Gökhan Meral, Yalçın Kılınç, Gökhan Alsan ve Ramazan Çevik ise birer sarı kart gördü. 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu