Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsunspor’dan Manisa FK açıklaması! ‘Özür bekliyoruz’

Manisa Futbol Kulübü’nün puan kaybettiği maç sonucunda, Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan’ın, Yılport Samsunspor Kulübünü ve hakem camiasını hedef gösteren açıklamalar yapmasının ardından Samsunspor'dan açıklama geldi.

Samsunspor’dan Manisa FK açıklaması! ‘Özür bekliyoruz’
105 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan’ın hedef gösteren konuşmalarının ardından Yılport Samsunspor Kulübü sessiz kalmadı. Kulübün sosyal sayfasından yapılan açıklamada, Mansa Futbol Kulübünden özür beklendiği belirtildi.

MANİDAR VE TALİHSİZ BULUYORUZ

Samsunspor'dan yapılan açıklamada, kulübün ve hakem camiasının hedef gösterildiği belirtilerek, "Manisa Futbol Kulübü’nün puan kaybettiği maçın hemen arkasından, Manisa FK Başkanı Sayın Mevlüt Aktan’ın, kulübümüzü ve hakem camiasını hedef gösteren açıklamalar yapmasını manidar ve talihsiz buluyoruz. Bu vesileyle, 55 yıllık şanlı tarihimize atılan ve atılacak her türlü iftira, yakıştırma ve tehdidi esefle karşılıyoruz. Saygıdeğer rakibimize itidal tavsiye ediyoruz." denildi.

Kulüpten yapılan diğer açıklamalar şöyle;

SAYGISIZLIK OLARAK GÖRÜYORUZ

"Samsunsporumuzun, bugüne dek saha dışı ve masa başı oyunların içinde yer almadığını tüm futbol kamuoyu çok iyi bilmektedir. Tüm rakiplerimizin belli hedefleri doğrultusunda sahaya çıkıp mücadele edecekleri ortamda, daha oynanmamış 19 maç varken kendilerini puan kayıpsız şampiyon ilan etmek gibi bir hayal içerisinde olmalarını da diğer lig takımlarına karşı yapılmış bir saygısızlık olarak görmekteyiz.

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

Hakemlere saygı, rakibe saygı ve centilmence mücadele sonunda hak edenlerin, hak ettikleri yerde ligi bitirmeleri Samsunspor olarak en büyük dileğimizdir. Bu konuda Fair Play kurallarına uyulması için kulüp ve camia olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.

ÖZÜR BEKLİYORUZ

Daha şimdiden başarılarının engellendiği varsayımıyla camiamızı hedef alan bu açıklamalar için Manisa Futbol Kulübü’nden özür beklemekteyiz. Tüm spor kamuoyunun gözleri önünde 2018-19 sezonunda kaybettiğimiz en az 10-12 puan için dahi hiçbir rakip takımı hedef almadığımız unutulmamalıdır. Kısır çekişmelerle spor kamuoyunun meşgul etmek yerine; yönetimimizin, taraftarımızın, teknik ekibimizin ve futbolcularımızın emeklerine saygı gösterilmesini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu"

BAŞKAN YILDIRIM DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Başkan Yüksel Yıldırım twitter hesabından Manisa FK Başkanı Aktan'ın açıklamalarına verdiği yanıtta, "Malesef Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan Kırklarelispor karşısında aldıkları beraberlik sonrası yaşadıkları puan kaybının ardından Samsunspor maçlarındaki hakem kararları ile ilgili açıklamalarda bulunmuş. Samsunspor bileğinin hakkıyla şampiyon olacak güçtedir. Kötü düşünce sahibine aittir. Biz artık Sağlam adımlarla ilerliyoruz. Panikleyenler için korkunun ecele faydası yok" demişti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu