Samsunspor’a ilk siyasi destek Bedri Yaşar’dan!

Yeni Çorumspor-Yılport Samsunspor dün karşı karşıya gelmişti. Oynanacak maçı izlemek isteyenler taraftarlar, kolluk kuvvetleriyle arbede yaşamıştı. O olayla ilgili İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar basın açıklaması yaptı.

İşte İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar'ın açıklamaları;

"Biletli taraftarlarımız stada alınmamıştır.Yeni Çorumspor ile Yılport Samsunspor arasında dün oynanan maç öncesi maalesef istenmeyen bir takım olaylar meydana gelmiştir. Samsunsporlu bazı taraftarlar stada alınmamıştır. Stada alınmayan bu taraftarlara TOMO’larla, biber gazı ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale edilmiştir. 

Çok sayıda taraftar yapılan bu müdahale sırasında zarar görmüştür. Fenalık geçiren bazı taraftarlara, statta bulunan 112 acil servis ekipler müdahalede bulunmuşlardır. Yaşlanan bu olayların sorumlu mutlaka bulunmalıdır. Dün spor adına yazık olmuştur. Bir spor müsabakasın TOMO’larla falan bu hale getirilmesi kabul edilebilir bir şey değildir. 

Samsunspor taraftarı terörist değildir. Taraftar, takımını desteklemek için stada gitmiştir. Biletli Samsunspor taraftarı stada alınmamıştır. Bunu kabul etmek mümkün değildir.   "

 

Bir cevap yazın