Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsunlu Sedat Şahin’in husumetlisine opesrayon!

Herkes tarafından ‘Sarallar’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen baskında, örgüt lideri Burhanettin Saral’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Sarallar, yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden olan ve Samsunlu olduğu bilinen Sedat Şahin'in husumetlileri olarak biliniyor.

Samsunlu Sedat Şahin’in husumetlisine opesrayon!
560 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Herkes tarafından ‘Sarallar’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen baskında, örgüt lideri Burhanettin Saral’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Sarallar, yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden olan ve Samsunlu olduğu bilinen Sedat Şahin'in 2004'ten beri husumetlileri olarak biliniyor.

Sabah saatlerinde yapılan baskında, örgüt lideri Burhanettin Saral'ın da gözaltına alındığı belirtildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik olarak yaptığı operasyonda,çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

SEDAT ŞAHİN VE SARAL GRUBU ARASINDA  HUSUMET VARDI

Sedat Şahin ve Saral grubu arasında 2004 yılında başlayan husumet 2005 yılında Saral Grubu lideri Hüseyin Saral'ın İtalya'da vurulmasıyla iyice alevlenmiş, son olarak Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin'in Nişantaşı'nda öldürülmesiyle iki grup arasındaki savaş zirveye çıkmıştı. Azmettirici olduğu öne sürülen Yakup Kerem Saral'ın yurt dışına kaçtığı anlaşılmıştı. 

TEŞKİLAT YAPISI VE EYLEMLERİ ORTAYA ÇIKARILMIŞTI

Sarallar olarak bilinen suç örgütü hakkında en son olarak geçtiğimiz Mayıs ayında bir iddianame hazırlanmıştı. Örgütün A’dan Z’ye tüm teşkilat yapısı ve eylemleri anlatılan iddianamede, İlyas Saral bir numaralı şüpheli olarak yer almıştı.

SARALLAR KİMDİR?

Türkiye’nin en büyük suç örgütlerinden biri olarak gösterilen yapılanma, yeraltının önemli isimlerinden olan Şahinler olarak da bilinen grupla yaşadıkları çatışmalar ile gündeme geliyordu. Türkiye’deki en kanlı çatışmalardan biri Sedat Şahin ve Hüseyin Saral arasında yaşanmıştı. 2000’li yılların ortalarında düzenlenen çeşitli operasyonlarda 5.000 kişi gözaltına alınmıştı. Söz konusu 5.000 kişi arasında asker, polis, bürokrat ve işadamı olmak üzere birçok önemli ismin olduğu gazetelere yansımıştı. Bu süreç içerisinde kısa süre tutuklu kalan Saral sonrasında serbest bırakılmıştı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu