Samsunlu Anne Bağımlı Oğlunu Kaybetmek İstemiyor!

Türkiye’de uyuşturucu bağımlılığı patlama yapmış durumda. Yapılan araştırmalara göre uyuşturucuya ilkokul çağında başlayan çocukların bu illetten kurtarılması için ciddi tedbirlerin alınması gerekiyor. Ailelerin bu illetle mücadelesi kadar devletinde bağımlılık konusunda özel çalışmaları ve satıcıları her ne olursa olsun cezalandırması da çok önemli bir boyut.
Tamamen kimyasal maddelerden oluşan bonzainin kullanımı son zamanlarda Türkiye’de daha çok görülüyor. Bunun önemli nedenlerinden biri de hem ucuz olması, hem de artık esrarın Türkiye’de bulunamaması.
Oğlunu uyuşturucuya kurban vermek istemeyen annelerden biri de Samsun’da yaşayan 47 yaşındaki Hatun T.
Anne Hatun T. bundan yaklaşık 2 yıl önce oğlu Ö.T’nin uyuşturucu kullandığı öğrenmiş. Oğlunun tedavisi için büyük çaba harcayan gözü yaşlı kadın oğlunun tedavi olmak istediğini ama bir türlü başaramadığını belirtiyor. Oğlu için Cumhurbaşkanına seslendi!İlk olarak bir akrabasının tavsiyesi üzerine bu illete başladığını anlatan Ö.T, hastaneye yattığını ancak bir türlü uyuşturucudan kurtulamadığını ifade ediyor. Oğlunun gözünün önünde günden güne eridiğinin altını çizen Hatun T., çocuğunun bağımlılığının artık ileri boyutta olduğunu ve ne bulursa içtiğini, kendini bitirdiğini söyledi. Oğlunun defalarca kullandığı maddenin etkisiyle sokakta baygın halde bulunduğunu söyleyen Hatun T. Devlet büyüklerinden yardım istedi.
Göz yaşlarına hakim olamayan kadın, son bir senedir kendini yok edercesine uyuşturucu kullanan oğlunun hayata tutunması için her türlü mücadeleye hazır olduğunu da vurguladı.

Bir cevap yazın