Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’daki Şaver Cindi vahşeti Müge Anlı’da! Benzin döküp yakmıştı…

Samsun’un Kavak ilçesinde 2017’de işlenen cinayette, babasıyla beraber cuma namazına gittiği esnada amcalarının torunu tarafından para sebebiyle annesi ve annesinin kaldığı ev ateşe verilen Ercan Cindi ve kız kardeşi, yardım istemek için Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurdu.

Samsun’daki Şaver Cindi vahşeti Müge Anlı’da! Benzin döküp yakmıştı…
1.272 views
20 Ocak 2020 - 12:44
Kanal Nok

Samsun’un Kavak ilçesinde 2017’de işlenen cinayette, babasıyla beraber cuma namazına gittiği esnada amcalarının torunu tarafından para sebebiyle annesi Şaver Cindi ve annesinin kaldığı ev ateşe verilen Ercan Cindi ve kız kardeşi, yardım istemek için Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurdu.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bugün ilginç olaylar yaşandı. Amcalarının torununun para için annesini ve annesinin bulunduğu evi benzin dökerek ateşe verdiğini belirten Ercan Cindi, annem bize son nefesinde hastanedeyken’Bizi Fikret yaktı. Evi de yaktı, beni de yaktı. Paraların yerini söyle diye oda oda beni gezdirdi, evdeki parayı aldıktan sonra beni üzerime benzin dökerek yaktı’ dedi.

Hayatını kaybeden 79 yaşındaki Şaver Cindi kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 17 Mart 2017’de ifade verdi. Müge Anlı’nın canlı yayında okuduğu ifadede Şaver Cindi, “Fikret evime gelerek sende para var dedi. Beni sağa sola savurdu. Evdeki sandığı parçalayarak içindeki parayı aldı. Elinde şişe vardı. Şişedeki benzini hem eve hem de bana döktü ve kibritle ateşe verdi. Sonra oğlum Ercan gelip beni hastaneye götürdü. Şimdi görsem Fikret Cindi’yi yine tanırım. Kendisinden şikayetçiyim.” dedi.

Şaver Cindi, olaydan 10 gün sonra kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti. Zanlı Fikret Cindi ise ortalıktan kayboldu. 3 yıldır kendisinden haber alınamıyor. Sahte kimlik kullandığı iddiaları ise gündemde geniş yankı uyandırdı.

Fikret Cindi

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Samsun’un Kavak ilçesi Küçükçukuralan mahallesinde meydana gelen olay duyanların adeta kanını dondurmuştu. 79 yaşındaki Şaver Cindi, eşi Ali Osman Cindi’yi cuma namazına gönderdikten sonra amca torunu olan Fikret Cindi tarafından evde diri diri yakılmak istendi. Şaver Cindi, İstanbul’dan gezmeye gelen oğlunun yardımıyla son anda kurtarılmıştı.

BENZİN DÖKÜP YAKTI

Hastaneye kaldırılırken yaşadığı korkunç olayı anlatan Şaver Cindi, “Eşimi cuma namazına gönderdikten sonra kapı çalındı ve bende açtım. Fikret Cindi içeri girdi. Benden 10 bin TL istedi. Bende olmadığını söyleyince evin içerisinde beni darp ederek tehdit etti. Yerlerde sürükledi. Daha sonra yanında getirdiği bidondaki benzini üstüme ve evin etrafına döktü ve yakarak kaçtı. Ben biranda alevlerin içinde kaldım. Sürüklenerek dışarı çıkmak istedim ama çıkamadım” demişti.

OĞLU KURTARMIŞTI

İstanbul’dan Samsun’a gelen ve olayı tesadüfen gören Ercan Cindi’nin evin yandığını görünce eve daldığı ve annesini evin içerisinde baygın halde yattığını gördüğü belirtildi. Annesini alevlerin içinden alarak dışarı çıkartan Ercan Cindi daha sonra annesini hastaneye götürdü. Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 79 yaşındaki Şaver Cindi’nin vücudunun büyük bir kısmında yanıklar oluşmuştu. Şaver Cindi, kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 10 gün sonra hayatını kaybetti. Hırsızlıktan ve dolandırıcılıktan sabıkası olduğu kaydedilen F.C.’nin ise olayın ardından kaçtığı belirtilmişti.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvuran Ercan Cindi ve kız kardeşi, annelerinin katili olduğunu iddia ettikleri Fikret Cindi’nin bulunarak cezasını çekmesini istediklerini belirtti.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu