Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da Polis Öğrenci Servislerine Ceza Yağdırdı

Polis yaptığı denetim sayesinde olası bir kazayı önledi.

Samsun’da Polis Öğrenci Servislerine Ceza Yağdırdı
165 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Kışın iyiden iyiye kendini gösterdiği şu günlerde öğrencilerin sağ salim okullarına gidebilmeleri için kullandıkların servislerin belirlenen kurallara uygun olması gerekiyor. Türkiye’nin dört bir yanında yapılan servis denetimlerine bir yenisi de Samsun’da eklendi.
Samsun’un Bafra ilçesinde Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan denetimlerde dikkat çeken hatalar saptandı. Bafra’da bulunan Fen lisesinden öğrencileri Samsun merkeze taşıyan 2 öğrenci servisi olması gerekenden daha fazla öğrenci bulundurdukları gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.
Polis tarafından yapılan denetimde, 14 öğrencinin bulunması gereken minibüste 24 öğrenci olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine ekipler, 55 C 0455 plakalı öğrenci servisine 272 lira, 29 öğrenci taşıyan 55 C 0444 plakalı öğrenci servisine ise 364 lira para cezası verdi.
Ceza işlemleri sırasında öğrencilerin güvenliğini sağlayabilmek için polis memurları olay yerine iki minibüs daha çağırdılar. Servislere ceza kesilmesine neden olan fazla 25 öğrenci de bu yolla evlerine gönderildi.
Polisin bu uygulamasıyla kazaların önüne geçilmek isteniyor. Her gün sıklıkla duyduğumuz, okuduğumuz kazaların büyük bir bölümünün fazla yolcu taşınmasından olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle de polisin bu denetimleri arttırması çok önemli. Ayrıca vatandaşların fazla öğrenci ve yolcu taşıyan araçlarla ilgili duyarlı olarak şikayette bulunması da gerekiyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu