Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da Kerimcan Durmaz’a İnanılmaz Saldırı!

Dün akşam saatlerinde ilk olarak sosyal medyaya düşen “Kerimcan Durmaz silahlı saldırı” iddialarıyla ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Samsun’da Kerimcan Durmaz’a İnanılmaz Saldırı!
161 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Fenomen DJ Kerimcan Durmaz, dün akşam Samsun’da sahne aldı. İddialara göre Samsun Hayal Kahvesi’nde keyifli bir akşam yaşayan Samsunlular, aniden koşarak sahneye çıkan birinin Kerimcan Durmaz’a daha sonrada korumalarına saldırmasıyla şoke oldu. Saldırganların silahlı oldukları ve mekan içerisinde ateşte ettikleri de belirtiliyor.
Daha önce keyifli bir şekilde Kerimcan Durmaz’ı mekanda dinleyenlerin de saldırıya dahil olduğu ve Durmaz’ı kurtarmak için kıllarını dahi kıpırdatmadıkları da iddialar arasında bulunuyor.
Samsun Hayal Kahvesi’nde sahne alan Kerimcan Durmaz’ın saldırıya uğradığı iddiası sosyal medya üzerinden bir anda yayıldı ve Twitter’da trend topic oldu.
Olayın ilk görüntülerini Star Tv canlı yayında yayınladı. “Duymayan Kalmasın” programında yayınlanan görüntülerde şehir magandalarının bir anda ortalığı karıştırdığı görülüyor.
Homofobik bir saldırı mı?
Homofobik olmak, eşciinsellere ve eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk veya ayrımcılık sebebiyle ortaya çıkan bir terim. Eşcinsel olma korkusu olarak açıklanabiliyor. Kerimcan Durmaz’a eşcinselliğini açıkça yaşayan ve bunu saklama gereği duymayan isimlerden biri. Konuyla ilgili olarak daha önce verdiği bir röportajda, Türkiye’de ya Gay isen gay olduğumu anlayacaklar korkusu yaşıyorsun. Gay değil isen de gay olduğumu sanacaklar diye için içini yiyiyor demişti. Bu nedenle son zamanların dikkat çeken isimlerinden biri Kerimcan Durmaz’a yönelik bu saldırının homofobik olma ihtimali üzerinde de durmak gerekiyor.
Kerimcan Durmaz’ın sağlık durumu nasıl?
Kendisiyle barışıklığı ile dikkatleri çeken Kerimcan Durmaz dün akşam yaşananlardan ötürü üzgün. Kavganın kendisiyle ilgisi olmadığını düşünen Durmaz’ın ayak bileğini burktuğu ve İstanbul’da bir sağlık kuruluşunda tetkiklerinin yapılıyor.
Konuyla ilgili Samsun Emniyet Müdürlüğü’nün soruşturma başlattığı ve saldırganları aramaya başladığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.
Geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da sahneye çıkan Aleyna Tilki’de mekana alınmayan iki çocuğun bombalı saldırısına uğramıştı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu