Samsun’da kar tatili! O kamu çalışanları idari izinli sayılacak

Samsun dün akşam başlayan yoğun kar yağışıyla savaşırken, Samsun Valiliği'nden Samsun'da kar tatili açıklaması geldi.SAMSUN HABER – Samsun’u etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından Samsun Valiliği tarafından Samsun son dakika açıklaması geldi. Bu duyuruya göre Samsun’da 30 Ocak Ocak Pazartesi Günü il genelinde hamile ve engelli personele Samsun'da kar tatili verildi.O personele Samsun'da kar tatiliSamsun’u etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Samsun’da 30 Ocak Ocak Pazartesi Günü il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile kamu personeline kar tatili verildi.Tüm il genelinde kar tatiliSamsun Valiliği tarafından 30 Ocak Pazartesi günü (Bugün) saat 09:13'te yapılan son dakika açıklamasına göre Samsun’un 17 ilçesinde de tatil geçerli. 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent ilçelerinde hamile ve engelli personele kar tatili geldi.
Bu durumda okulların sömestr tatilinde olması nedeniyle okullar zaten tatildeydi. Kar yağışının Samsun'da sömestr tarihinde meydana gelmiş olamsı eğitime verilecek muhtemel kar arasını da engellemiş oldu.
Samsun Valiliği konuyla ilgili basın kuruluşlarına servis ettiği duyuruda şu ifadeleri kullandı:Başbakanlık’ın 2002/58 Sayılı Genelgesine istinaden, yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava şartları nedeniyle 30 Ocak 2017 Pazartesi günü 1 gün süreyle Samsun İl genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılmalarına Valiliğimizce karar verilmiştir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Samsun Hava DurumuSamsun'da bulunan Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Samsun ve Ordu il geneli ile, Kastamonu'nun ve Sinop'un kıyı, Amasya'nın ve Tokat'ın kuzey kesimlerinin aralıklı, akşam saatlerinden itibaren Amasya ve Tokat il genelinin de kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde hafif, iç ve yükseklerde ise kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.Hava sıcaklıkları düşecekMeteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; Samsun'un kıyı ve doğu kesimlerinde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalması beklenirken; Rüzgarın ise kuzeyli yönlerden hafif, kıyı kesimlerde ise orta kuvvette esmesi beklendiği belirtildi.Buzlanma ve don uyarısıMeteoroloji, buzlanve dona karşı yaptığı uyarıda şu ifadelere yer verildi:Karadeniz bölgesinin kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde ise kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, zirai don vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bir cevap yazın