Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da iyiliği yaymaya devam ediyorlar

TOG(Toplum Gönüllüleri Vakfı)’un Samsun’da bulunan Gençlik Merkezi olan, TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi, iyiliği ülke geneline yaymaya devam ediyor.

Samsun’da iyiliği yaymaya devam ediyorlar
486 views
28 Aralık 2019 - 16:05
Kanal Nok

TOG(Toplum Gönüllüleri Vakfı)’un Samsun’da bulunan Gençlik Merkezi olan, TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi, iyiliği ülke geneline yaymaya devam ediyor.

Atakum ilçesi başta olmak üzere, Samsun’un 17 ilçesinde de birbirinden yenilikçi, öğretici eğitim ve atölye çalışmaları yapan, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren gönüllüler, Hakkari’den gelen haber ardından bir araya geldi.

Hakkari Şemdinli Aralık Mezrası İlkokulu öğretmenlerinden gelen talep üzerine, gençlik merkezi genç ve yetişkin gönüllüleri, yerel destek komitesi(sosyal komite) üyeleri, öğrenim gören çocuklara atkı, bere, eldiven desteği sağladı.

Gençlerin ve yetişkinlerin bir araya gelerek iyiliği nasıl ulaştırdıklarını anlatan, Gençlik Merkezi Koordinatörü Oğuzhan Öztanır; ‘’Bu soğuk kış günlerinde ‘çocuklar üşümesin’ düşüncesiydi bizleri harekete geçiren. Dezavantajlı bir köy okulumuzdan gelen talep üzerine hemen işe koyuldu Yetişkin Destekçilerimiz ve Yerel Destek Komitemiz (Sosyal Komite). Aldı şişi ipi eline, ördü, ördü, en sonunda kolilerce atkı ve bere örüldü. Öremeyen gönüllülüğünü serdi ortaya, onlarca atkı onlarca bere satın aldı, getirdi, koliye koydu Sonra Hakkari Şemdinli Aralık Mezrası İlkokulu’na gönderdik kargoyu. Bugün geldi fotoğrafları, ışıl ışıldılar, ışıl ışıl, sıcacık ve mutlu. Çocuklar üşümesin diye harekete geçtik, kolileri ulaştırdık. Geçtiğimiz yıllarda da atkı, bere ve eldiven setler ile girişi olan konserler düzenlemiştik. Belki tekrardan bir konserin de habercisi olur bu hareketlilik.’’ açıklamasında bulundu.

Gençlik Merkezinin ofis gönüllüsü, Hukuk Fakültesi öğrencisi Buse Özdemir ise; ‘’İyi ki dedik, iyi ki varsınız çocuklar, siz yeter ki okuyun, ideallerinizi ortaya koyun, etrafınızda gördüğünüz sorunlara çözüm olun, iyiliği bulaştırın, iyilikle dolun. Gece gündüz demeden bir ellerinde şiş, diğer ellerinde ip durmadan ören, Sosyal Komite üyelerimizden Havva Özden ve Mebrure Öztanır’a, yetişkin destekçilerimiz Sezgin Kızılaltun, İrem Alpan, Hatice Şahinbaş, Zehra Öncü, Meral Yılmaz, Sema Bulut, Sevgi Günesen, Fatmanur Düzgün, Munise Güneş, Damla Yeşilyurt’a; poşet poşet atkı-bere takımı alıp gelen yine yetişkin destekçilerimiz ve Sosyal Komite üyelerimizden Ayşe ve Sertaç Özel’e, Firuzan ve İsa Taner’e , Zerrin Somuncu’ya , Çağlayan Er ve Nergis Aydın’a, böyle bir girişimden haberdar olup destek veren Zeynep Mersin, Şeyma Kol, Murat Akasya, Poyraz Özel ve Sine Yılmaz’a, en başından beri okulla iletişimde olan Ofis Gönüllüsü Semiha Memişoğlu’na, süreci yakından takip eden, kargoların gönderilmesini sağlayan Gençlik Merkezi çalışanlarına tüm kalbimizle teşekkür ediyoruz.’’ Açıklamasında bulundu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu