Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da harekete geçiren etkinlik

Samsun Gazi Anadolu Lisesi, TEGV Samsun Eğitim Parkında etkinlik alan çocukların kitap ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için “Harekete Geç” ismiyle kampanya başlattı.

Samsun’da harekete geçiren etkinlik
123 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinden aldıkları güç, ortak emek ve dayanışma içinde kitap ve kırtasiyeleri toplayıp dünya gönüllüler günü haftasında TEGV li çocuklar ile buluştular.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Samsun Eğitim Parkı nı ziyaret eden gençler, önce vakfı tanıdılar daha sonra çocuklar ile bir araya gelerek gönüllülük ün ne olduğunu anlamaya çalıştılar.Liselerde öğrencilerin akademik başarısının yanı sıra sosyal, sanatsal, kültürel, sportif ve teknolojik açıdan gelişimlerini desteklemek amacıyla, sivil toplum kuruluşu ile işbirlikleri geliştirilmesinin doğru olduğunu belirten Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine Hicran Gökçe; "Kitap ve kırtasiye kampanyamızın yanı sıra; TEGV in Elektronik Atık kampanyasına destek olmak amaçlı okulumuzda top yekün, veli, öğretmen, öğrenci herkes TEGV için elektronik atık toplamakta.Gençlerin “sosyal sorumluluk” kavramıyla ilişkisini güçlendirmek, farkındalığı artırmak ve çeşitli alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla tanışmalarına zemin hazırlamak üzere 5 Aralık Dünya Gönüllüler gününde Gazi Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri olarak öğrencilerde gönüllülük farkındalığı yaratabilmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Kısa da olsa biz gönüllü olmayı çok sevdik. TEGV’ in “Bir çocuk değişir, Türkiye değişir” inancını gerçekleştirmek için ilk adımlarımızı attık. Bu küçük adımların gençlerimizle dev adımlara ulaşacağı umudunu, inancını etkinlik sonrasında öğrencilerimizin gözlerinde görmek büyük mutluluktu." dedi.

 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu