Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da Erdal Akan’a hüzünlü veda

Samsun'da görevi başında rahatsızlanan ve kaldırıldığı Havza Devlet Hastanesinden Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Havza Belediyesi Araçlar Şefi Erdal Akan, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Akan, bugün gözyaşları içinde ebediyete uğurlandı.

Samsun’da Erdal Akan’a hüzünlü veda
227 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'da cuma günü görevi başında iken rahatsızlanan ve Havza Devlet Hastanesine kaldırılan Havza Belediyesi Araçlar Şefi Erdal Akan buradan Samsun Eğitim ve Araştırma sevk edilmişti.Sevk edildiği hastanede yoğun bakıma alınan Akan, Pazar günü yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Akan’ın cenazesi bu gün ilk olarak evine götürülerek burada helallik  alındı.Daha sonra ise Akan için 19 yıldır çalıştığı Havza Belediyesi önünde tören düzenledi. Törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Akan’ın genç yaşta aralarından ayrılmasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek; “Kısa sürede olsa çalışma birlikte imkanı bulduğum, uzun yıllardır arkadaşlığımız olan mesai arkadaşımız, bir kardeşimiz olan Erdal Akan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Havza Belediyesindeki mesai arkadaşları olarak bizler hakkımızı helal ediyor ve kederli Akan ailesine baş sağlığı diliyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından belediye personelinden helallik alınarak Akan için dua edildi.Akan cenazesi Kevser Camiinde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze namazına CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, protokol üyeleri, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Eski Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu