Samsun’da bugün kar var mı?

Yeni yıla girmeye saatler kala herkesin merakla beklediği Samsun'a yeniden kar yağacak mı? Vatandaş yeni yıla kar ile birlikte girebilecek mi? Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Samsun'da bugün kar görünmüyor.

Samsun'da havanın parçalı ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Kastamonu ve Sinop kıyı kesimleri hafif olmak üzere, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin beklenmediğini bildiren yetkililer mevsim normallerinde seyredeceğini söyledi. Gece ve sabah saatlerinde yaşanabilecek buzlanmalara karşı yetkililer uyardı. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden, başta ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın