Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da bir seri katil eksikti! Kurban sayısı ‘şimdilik’ 12!

Samsun ve Ordu'da 12 kişi katleden seri katilin, cinayet sırları ortaya çıktı. Kırsal kesimlerde hayvan satışı yapan yaşlıları hedef alan seri katil, cinayet filmlerini aratmayan senaryolarla 12 kişiyi nasıl öldürdü?

Samsun’da bir seri katil eksikti! Kurban sayısı ‘şimdilik’ 12!
391 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun ve Ordu'da geçtiğimiz yıllarda yaşanan şüpheli ölümler üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, bu ölümlerin arkasında bir seri katil buldu. Her iki şehrin de kırsal kesimlerinde gezerek, hayvan satışı yapan yaşlıları kendisine hedef olarak seçen seri katilin 12 kişi öldürdüğü ortaya çıkmıştı. 

BÜTÜN KURBANLAR HAYVAN TİCARETİ YAPIYORDU

Güvenlik güçleri, büyük bir titizlikle olayın üstüne giderken, cinayetlerdeki ortak noktayı da bu incelemeleri sırasında keşfetmiş oldu. Bütün kurbanlar hayvan ticareti yapıyordu ve ölümlerinin ardından hayvanları ortadan kayboluyordu.İşte tam da bu zamanlarda, Samsun'da bir şarküteri sahibi, piyasa fiyatlarının çok altında et satışı yapıyordu. Samsun'daki kasaplar, bu konuda ciddi bir rahatsızlık duyuyor ve satış yapılan fiyatlarla et alımının mümkün olmadığını savunuyordu! Satılan etin, at ya da eşek eti olduğu iddiaları da ortaya atılmıştı. Güvenlik güçlerinin de dikkatini çeken bu detay ile Samsun ve Ordu illerinde peşpeşe yaşanan cinayetler arasında bir bağ olup olmadığı şüphesi üzerine gidildi. Kendisine şehir merkezine uzak bir noktada ev yapan şarküteri sahibi Mehmet Ali Çayıroğlu'nu yakın takibe alan jandarma ekipleri, evde çok fazla güvenlik kamerası olduğunu tespit etti. Durumdan iyice şüphelenen ekipler, söz konusu evde kesime hazır çok sayıda hayvan olduğunu belirledi.

DİKKAT ÇEKEN DETAY

Güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan jandarma ekipleri, Mehmet Ali Çayıroğlu'nun gece yarısı evden çıkıp, sabaha karşı geri döndüğünü de yine bu görüntüler ışığında tespit etti. Kamera kayıtlarında dikkat çeken bir başka detay ise şahsın gece çıkarken askeri kamuflaj kıyafeti giyiyor olmasıydı.Jandarma adeta dedektif gibi iz sürerek, Samsun ve Ordu'daki bu cinayetler ile Mehmet Ali Çayıroğlu'nun bağı olup olmadığı şüphesi üzerine yoğunlaştı. Yangın süsü verilen bu cinayetlerin arkasındaki seri katilin de Çayıroğlu olduğu kısa süre sonra anlaşıldı! Gerçekleştirilen operasyonla katil yakalanarak cezaevine gönderildi. Peki tespit edilen 12 kişinin dışında, katilin başka kurbanları da oldu mu? İşte merak konusu olan bu soru üzerine, ekipler bölgedeki tüm şüpheli ölümleri yakından inceliyor. 
Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Fatih Çekirge, köşesinde bu cinayetlere değindi. Seri katili yakalayan komutan ile konuyla ilgili konuştuklarını okuyucularıyla paylaştı. Deneyimli gazeteci Fatih Çekirge, "Dinlerken tüylerim diken diken oldu" cümlesiyle, yaşadığı şoku dile getirdi.

İşte o köşe yazısında öne çıkanlar;

Seri katil Mehmet Ali Çayıroğlu'nun öncelikli hedefi yaşlılar. Önce izlemeye alıyor. Satılık hayvanları var mı diye takip ediyor.

Sonra hayvanları satın almak için anlaşma yapıyor. Hayvanları teslim aldıktan sonra da planını devreye sokuyor ve özellikle yaşlı ve engelli olan hedeflerini öldürüyor.

Plansız cinayet işlemiyor. Filmleri aratmayan senaryolar eşliğinde, çoğunlukla da kendisine asker süsü vererek katliam gerçekleştiriyor. Rol yeteneği çok yüksek.

Kurbanlarının evine giriyor, kelepçeliyor, uyutuyor ve sonra evi yakıyor. Ardından da hiç bir şey olmamış gibi hayvanları alıp Samsun'daki evine gidiyor.

Samsun'da şehir merkezinde açtığı şarküteride bu etleri piyasa fiyatlarının çok altında satıyor!

Kamuflajlı kıyafet, evdeki çok sayıda kamera, ucuz et satışı, şüpheli ölümler, kaybolan hayvanlar gibi bir çok detayı birleştiren jandarma ekipleri sayesinde, tam 12 kişiyi öldüren seri katil cezaevinde! Bölgede yaşanan şüpheli ölümlü diğer cinayetlerle ilgisinin olup olmadığı halen araştırılıyor!

Samsun Haberi
Özel Analiz

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu