Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da başlayan iyilik Hareketi Türkiye’yi kucaklıyor

Sosyal medyada başlatılan ve ilk aşamada 4 kişi tarafından organize edilen “Mutluluğun Kanatları Projesi” günden güne büyümeye devam ediyor.

Samsun’da başlayan iyilik Hareketi Türkiye’yi kucaklıyor
223 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Sosyal medyada başlatılan ve ilk aşamada 4 kişi tarafından organize edilen “Mutluluğun Kanatları Projesi” günden güne büyümeye devam ediyor.25 GÜNDE 14 BİN ÜYESamsun'da yaşayan ve asıl mesleği öğretmenlik olan Burcu Keskin, Arzu Uslu, Gözde Malkoç, Esra Çepni tarafından 1 Şubat tarihinde sosyal medyada açılan “Mutluluğun Kanatları” grubu kısa bir sürede 14 bin üyeye ulaştı. Bir iyilik hareketi olan ve Samsun ile sınırlı kalmayan grup Türkiye'nin farklı illerinde yaşayan çocuklarında yüzünü güldürüyor.TÜRKİYE'Yİ KUCAKLIYORUZÜyelerinden gelen yardımları yardıma muhtaç ailelere ve çocuklara ulaştıran “Mutluluğun Kanatları” ekibi Samsun'da bulunan köy okullarının yanı sıra Ağrı,Bitlis, Şırnak, Bingöl, Şanlıurfa gibi illerden gelen talepler doğrultusunda kırtasiye, giyim ve erzak gibi bir çok yardımı köy okullarına ulaştırıyor.MÜLTECİ ÇOCUKLAR UNUTULMADIÜlkelerindeki iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan mülteci ailelerin çocuklarını da unutmayan Mutluluğun Kanatları ekibi, bir çok çocuğun kitap, kırtasiye ve giyim sorunlarına çözüm bularak mutlu olmalarını sağlıyor.100 AİLEYE ULAŞILDIMutluluğun Kanatları Projesinin Mimarı olan Burcu Keskin yaptığı açıklamada;”1 şubat tarihinde sosyal medyada Mutluluğun Kanatları grubumuzu açtık ve kısa sürede yardımsever 14 bin üyeye ulaştık. Bu bizleri oldukça mutlu ediyor. Samsun'da bu zamana kadar yaklaşık 100 aile ile irtibata geçerek çocuklarının ihtiyaçları doğrultusunda yardımlarımızı yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Keskin;”Çocukların mutlu olması öncelikli hedefimiz. Onları mutlu gördüğümüz zamanlarda ne kadar hassas bir çalışma yaptığımızı anlıyoruz. Bu bize güç veriyor. Bundan sonraki süreçte çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz her ne kadar çocuklar olsa da gelecek talepler ve yardımlar doğrultusunda Huzurevlerinde kalan yaşlılarımızı da projeye dahil edeceğiz. Çünkü biz bir İyilik Hareketiyiz” diye konuştu.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu