Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’da 3 gün önce başlayan yangın söndürülemiyor

Samsun'un Salıpazarı İlçesinde bulunan Esatçiftliği Köyü, 3 gündür yangınla mücadele ediyor. İtfaiye ekipleri karayolu ile bölgeye ulaşamazken, köylüler kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalışıyor. Akıllarda ise tek bir soru var; Yangın söndürme helikopterleri nerede?

Samsun’da 3 gün önce başlayan yangın söndürülemiyor
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'un Salıpazarı İlçesinin Esatçiftliği Köyünde, Pazar günü ormanlık alanda çıkan yangın, halen devam ediyor. Yangın bölgesine ulaşımın karayolu ile yapılamaması nedeniyle itfaiye ekipleri çaresiz kalırken, havadan yangın söndürme çalışmaları yapılmadığını öne süren köy sakinlerinin tedirgin bekleyişi sürüyor.

Samsun'da 3 gündür yangın var!

3 gündür aralıksız olarak devam eden ve yaşam alanlarına doğru ilerlediği öne sürülen yangın ile ilgili olarak haber merkezimize ulaşan köy sakinleri, köylerine ait sosyal medya hesabından herkesi yangın yerine ulaşmaya davet ediyor.

Helikopterler nerede?

Geçtiğimiz Pazar günü gece saatlerinde başlayan yangının kontrol altına alınamaması üzerine seslerini sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışan köy sakinleri, evlerine doğru ilerleyen yangınla ilgili olarak yine bu hesaplarından bilgilendirmelerde bulunuyor.

Kaynak: SamsunHaberim.com

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu