Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’a ilk kar düştü! O ilçeler çarşamba gününe dikkat!

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Samsun'da 4 Aralık 2019 Çarşamba günü kar yağışı bekleniyor.

Samsun’a ilk kar düştü! O ilçeler çarşamba gününe dikkat!
765 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Samsun'da yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olacak.

MEVSİMİN İLK KARI DÜŞTÜ

Sıcaklıkların azalmasının ardından, Samsun'un yüksek kesimlerinde kar yüzünü göstermeye başladı. Salıpazarı ilçesinin yüksek kesimleri beyaza büründü. Gece saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, etkisini artırarak devam etti.

SAMSUNLULAR DÖRT GÖZLE KARIN YAĞMASINI BEKLİYOR

Kış döneminde başta öğrenciler olmak üzere, karı seven herkes dört gözle Samsun'a karın yağmasını bekliyor. Ancak bu sene beklentiler henüz karşılanabilmiş değil. Kış mevsiminin ortalarına doğru ilerlerken, kar sevenler, Samsun'a ne zaman kar yağacak? sorularını sormaya başladı.

SAMSUN'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre, 4 Aralık 2019 Çarşamba günü, Samsun'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olacak. Asarcık, Ayvacık, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı ve Vezirköprü ilçeleri beyaza bürünecek. Diğer ilçelere ise yağmur bekleniyor. Ancak, yüksek kesimlere karın düşmesi, alçak kesimlerdeki ilçelerde hava sıcaklığını olumsuz yönde etkileyecek.

GEÇTİĞİMİZ YIL OKULLAR TATİL EDİLMİŞTİ

Samsun’un yüksek ve iç kesimlerinde etkili olan kar yağışı geçen yılın Aralık Ayı ve 2019 Ocak aylarında bazı ilçelerde okullara kar tatili verilmesine neden olmuştu. Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamayla hamile ve engelli personele de idari izin verilmişti. Bu yıl da Samsun Valisi Osman Kaymak’ın öğrencilere kar tatili müjdesi vermesi bekleniyor. Özellikle sosyal medyayı etkin kullanan Samsun Valisi Osman Kaymak’ın, öğrencilerden gelen tatil isteğini geri çevirmeyeceği düşünülüyor.

YURT GENELİNDE KAR ENGELİ

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edilmişti. Refahiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve bağlı köylerde görülen yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bugün (pazartesi) için bir gün süreyle ara verildiğini duyurmuştu.

KAR YAĞIŞI ULAŞIMI FELÇ EDİYOR

Bayburt’ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Kop Dağı Geçidi'nde ulaşımda aksamalar yaşandı. Tır sürücüleri araçlarının lastiklerine zincir takarak yola devam etmeye çalıştı.

KOP GEÇİDİ KAPANMA NOKTASINA GELDİ

Bayburt’ta gece saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde tipiyle birlikte olumsuzluklar yaşanmasına neden oldu.

Kop Dağı Geçidi iki yönlü zaman zaman ulaşıma kapanma noktasına geldi. Karayolları ekipleri yoğun bir çalışma yürüterek tipi nedeniyle sürgün oluşan güzergahta kar temizleme ve tuzlama çalışmasını sürdürüyor.
 

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu