Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun’a doğalgaz ne zaman gelecek? Doğalgaz kesintisi ne zaman bitiyor?

Samsun'da gece yarısından itibaren kesilen doğal gaz ile ilgili SAMGAZ'dan açıklama geldi. Peki Samsun'da doğal gaz ne zaman gelecek? İşte SAMGAZ'ın doğal gaz kesintisi ile ilgili açıklamaları.

Samsun’a doğalgaz ne zaman gelecek? Doğalgaz kesintisi ne zaman bitiyor?
134 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Samsun'da gece yarısından itibaren kesilen doğalgaz ile ilgili SAMGAZ'dan açıklama geldi. Peki Samsun'da doğalgaz ne zaman gelecek? İşte SAMGAZ'ın Samsun doğalgaz kesintisi ile ilgili açıklamaları.
Samsun'da gece yarısı 03:30 sıralarında alt yapı kurumu tarafından Kirazlık mevkiinde yapılan çalışmalar sırasında ana doğalgaz hattına verilen hasar nedeniyle Tekkeköy ilçesi hariç Samsun genelinde doğalgaz kesintisi yaşandı. Yaşanan doğalgaz kesintisinin ardından vatandaşlar ise SAMGAZ'a bilgi almak için akın etti. 'Doğalgaz kesintisi ne zaman bitecek' sorusunun ise yanıtı bilinmiyor. Samsun'da yaşanan doğalgaz kesintisinin ardından SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan ise, “16.12.2016 tarihinde yaşadığımız doğal gaz hasarında gerekli bilgilendirme ve açıklamalar yapılarak konunun önemine dikkat çekilmiştir. Ancak bugün aynı sorunun tekerrür etmesi maalesef üzüntü vericidir” dedi.Samsun'da doğalgaz ne zaman açılacak?Ayrıca hasar gören doğal gaz hattına saat 03.30 itibariyle hızlı bir şekilde müdahale edildiği ve doğalgaz arzının sağlanması amacıyla çalışmaların kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğü öğrenildi.SAMGAZ'dan vatandaşlara uyarı!Samsun'da ana doğalgaz hattına verilen hasar nedeniyle SAMGAZ ekiplerinin hasar noktasında gerekli çalışmaların başlatıldığını aktaran SAMGAZ yetkilileri, güvenli kullanım için doğal gaz arzı sağlanana kadar doğalgaz ile çalışan cihazların kapatılması gerektiğini bildirdi.SAMGAZ doğalgaz kesintisinin giderilmesi çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, “Hasarın giderilmesi akabinde; ekiplerimiz tarafından doğal gaz arzının sağlanması amacıyla bina bazında gerekli kontroller yapılarak güvenli bir şekilde tekrar doğal gaz arzı sağlanacaktır. Ekiplerimiz tarafından doğal gaz arzının sağlanması amacıyla yapılan işlemler ücretsizdir. Bu süre içinde özellikle ücret talep ederek arızayı gidermeye çalışan kişilere ve sosyal medyada yer alan bilgi kirliliğine itibar edilmemesi önem arz etmektedir. Yaşanan olaydan müteessir olduğumuzu bildirir, kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız” açıklamalarında bulundu.Samgaz'ın Samsunlulara Doğalgaz kesintileri ile ilgili resmi açıklamaları…Açıklama12 1 (11.02.2017, 09.48)11.02.2017 tarihinde gece 03.30 saatinde; Kirazlık mevkiinde alt yapı kurumu tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları esnasında 20″ çelik ana doğal gaz hattına hasar verilmiştir. Verilen hasar sebebiyle; 20″ çelik ana doğal gaz hattında zarar meydana gelmiş ve doğal gaz kaçağı oluşmuştur. Şuan itibariyle Tekkeköy haricinde şehir genelinde doğal gaz kesintisi yaşanmaktadır.
Ekiplerimiz tarafından hasar noktasında gerekli çalışmalar başlatılmıştır.
Doğal gaz arzı sağlanana kadar doğal gaz ile çalışan cihazların kapatılması güvenli kullanım için önemlidir.
Hasarın giderilmesi akabinde; ekiplerimiz tarafından doğal gaz arzının sağlanması amacıyla bina bazında gerekli kontroller yapılarak güvenli bir şekilde tekraren doğal gaz arzı sağlanacaktır. Ekiplerimiz tarafından doğal gaz arzının sağlanması amacıyla yapılan işlemler ücretsizdir.
Bu süre içinde özellikle ücret talep ederek arızayı gidermeye çalışan kişilere ve sosyal medyada yer alan bilgi kirliliğine itibar edilmemesi önem arz etmektedir.
Gelişmeler ve detaylı bilgi www.samgaz.com.tr internet sitemiz aracılığı ile aktarılmaktadır.
Yaşanan olaydan müteessir olduğumuzu bildirir, kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.Açıklama 2 (11.02.2017, 16.47)20″ çelik ana doğal gaz hattında meydana gelen zarar nedeniyle şuan itibariyle Tekkeköy haricinde şehir genelinde doğal gaz kesintisi yaşanmakta olup ekiplerimiz tarafından hasar noktasında gerekli çalışmalar sürdürülmektedir.
Doğal gaz arzı sağlanana kadar doğal gaz ile çalışan cihazların kapatılması güvenli kullanım için önemlidir.
Gece saatleri itibariyle hasarın giderilmesi akabinde; gaz arzı sağlama operasyonu gerçekleştirilecektir.
Gaz arzı sağlanması ile birlikte sabaha kadar binalara güvenli bir şekilde doğal gaz arzının sağlanması amacıyla ekipler çalışmalarına devam edecektir.
Güvenli kullanım için doğal gazlı cihazların kapalı konumda bırakılması, özellikle yatarken ocak hattının kapalı olduğunun kontrol edilmesi, gece veya sabah saatlerinde ise gaz kontrolünün yine ocak marifeti ile yapılması önem arz etmektedir.
Gelişmeler ve detaylı bilgi www.samgaz.com.tr internet sitemiz aracılığı ile aktarılmaktadır.
Yaşanan olaydan müteessir olduğumuzu bildirir, kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu