Samsun Şehidini Uğurladı!

Geçtiğimiz cumartesi İstanbul'da PKK terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda 44 kişi hayatını kaybetmişti. Beşiktaş – Bursaspor maçından hemen sonra gerçekleşen saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Mustafa Öztürk'ün cenazesi bugün Samsun'da gerçekleşti.
Şehit polis Mustafa Öztürk'ün acı haberi Samsun'un Çarşamba İlçesi Sarıcalı Mahallesi Yunus Emre Caddesi'nde bulunan baba evine ulaştığından bu yana gözyaşları sel oldu. Acı haberi aileye Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Tuncer İğneli birlikte giderek vermişti. Kardeşi de Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde öğrenci olan Mustafa Öztürk henüz 2.5 yıllık polisti. Şahadet haberinin ardından baba evine Türk bayrağı asıldı. Acı haberi duyan yakınları ise taziye için baba evine akın etti. Ailenin fenalaşmasından endişelenen yetkililer evin önünde ambulansın hazır bulunmasını istedi.
Dün akşam saatlerinde şehit polis Mustafa Öztürk'ün naaşı Samsun'a getirildi. 27 yaşındaki şehidin naaşını, babası Ahmet Öztürk, kardeşi Murat Öztürk'ün yanı sıra Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in de aralarında bulunduğu bir kalabalık karşıladı. Şehidin babası Yakınlarının yardımıyla zorlukla ayakta duruyordu.
Cenazeyi karşılamak için havalimanına gelen bir grup Türk bayrağı açarak “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Şehidim hakkını helal et bize” sloganları attı. Şehidin naaşı, Çarşamba Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Bugün Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde bulunan Rıdvanpaşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından şehit polis Mustafa Öztürk son yolculuğuna uğurlandı.

Bir cevap yazın