Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun, Karaman ve Karabük’te 3 kadın eşleri tarafından kaynar su ile yakıldı!

United Türkiye’nin sosyal medya hesabından yayımlanan mesajda Türkiye’de günden güne şiddetin artmakta olduğu ve kadınların çocukları için, itibarları için sessiz kaldığı belirtilerek, ‘Artık buna bir son verilmeli’ denildi.

Samsun, Karaman ve Karabük’te 3 kadın eşleri tarafından kaynar su ile yakıldı!
389 views
04 Ocak 2020 - 13:39
Kanal Nok

Toplumda bireye, doğaya ve hayvana yönelik şiddeti önlemeyi amaçlayan ve dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeyen sivil toplum kuruluşu United Türkiye’nin sosyal medya hesabından yayımlanan mesajda Türkiye’de günden güne şiddetin artmakta olduğu ve kadınların çocukları için, itibarları için sessiz kaldığı belirtilerek, ‘Artık buna bir son verilmeli’ denildi.

Sivil toplum kuruluşunun paylaşılan gönderisinde, “Samsun, Karaman ve Karabük’te 3 kadın eşleri tarafından kaynar su ile yakıldı!

Samsun’un Canik ilçesinde, S.K.(61), 1 çocuk annesi eşi D.K.’yı (54) önce darp etti ve sonra zavallı kadını yere yatırıp üzerine çaydanlıktaki kaynar suyu döktü. Polis tarafından yakalanan D.K., nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, savcılığın talimatıyla tekrar gözaltına alınarak Samsun Adliyesine sevk edildi.

Karaman’da Zeynel D., akşam yemeğini hazırlamadığını iddia ettiği eşi ile tartıştı. Eşi Emine D. ve oğlu Süleyman D.’nin üzerine kaynar su döktü. Anne ve oğul hastaneye kaldırılırken, Zeynel D. gözaltına alındı.

Karabükte ise, 17 yıllık eşi tarafından sürekli şiddet gören ve son olarak kaynar su ile vücudunun belli bölgeleri yanan Gülten A. yaşadıklarına dayanamayıp annesinin evine sığındı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Evli ve 2 çocuk annesi Gülten A. 17 yıllık eşi İsmail A. tarafından sürekli şiddet görüp dayak yediğini ve yakınlarına farklı nedenlerle yalan söyleyerek bu durumu kapatmaya çalıştı. Yaşadığı işkenceler dayanılmaz duruma gelince Gülten A. annesiyle birlikte savcılığa ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu. İsmail A. ise 1 ay uzaklaştırma aldı.

Ülkemizde günden güne şiddet artmakta ve kadınlar çocukları için, itibarları için sessiz kalmaktadır. Kadınlara şiddet cinayetin fragmanı gibidir. Artık buna bir son verilmeli!” denildi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu