Samsun Haberim | Samsun Haber

Kanal Nok

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acili alarm veriyor

Normalin üstünde seyreden hasta artışı için gerekli önlemleri almayan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, vatandaşlara 90’ların Türkiye’sini yaşatıyor.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acili alarm veriyor
4.790 views
15 Ocak 2020 - 12:51
Kanal Nok

Samsun’da özellikle son 1 aydır devam eden soğuk havaların da etkisiyle Acil Servislerde doluluk yaşanıyor. Normalin üstünde seyreden hasta artışı için gerekli önlemleri almayan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi, vatandaşlara 90’ların Türkiye’sini yaşatıyor.

ACİLDE SAATLERCE SIRA BEKLİYORLAR

Özellikle son bir aydır Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine giden hastalar yetersiz doktor sayısı nedeniyle saatlerce sıra bekliyor. Samsun’un en çok tercih edilen hastanelerinden biri olan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acilinde sadece 1 doktorun hizmet vermesinin akıl ve mantıkla izahının olmadığını ifade eden vatandaşlar, yetkililerden yardım bekliyor.

OTOPARK PERSONEL ARAÇLARIYLA DOLU

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil girişine yakın otoparkların da personel araçlarıyla dolu olduğu Samsun Haberim ihbar hattına gelen bilgiler arasında. Acil servise bir yakınını götürdüğünü ifade eden vatandaş, “Kapının önünde acil hastamızı bırakıp, 1 kilometre yol yaptıktan sonra hastamızın başına gelebiliyoruz. Personeller aracını yeni yapılan otoparka bırakmıyor. Hastane kapısına en yakın otopark alanları personel araçlarıyla dolu” ifadelerini kullandı.

Öte yandan hastane kantininde yüksek fiyatlarla satışların da devam ettiği öğrenildi.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu