Samsun Haberim | Samsun Haber

Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği 5. Genel Kurulu toplantısı yapıldı

Samsun'da 15 Temmuz Şehitler Parkı Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen Samsun ili Arı Yetiştiricileri Birliğinin 5. Olağan Genel Kurulu toplantısıgerçekleşti.

Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği 5. Genel Kurulu toplantısı yapıldı
162 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Samsun'da 15 Temmuz Şehitler Parkı Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen Samsun ili Arı Yetiştiricileri Birliğinin 5. Olağan Genel Kurulu toplantısıgerçekleşti.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim KAPLAN yaptığı konuşmasında, “Samsun Arı Yetiştiricileri Birliğinin 5. Olağan Genel Kuruluna hepiniz hoş geldiniz. Değerli dostlar, zor bir arıcılık sezonunu geride bıraktık. Mağdur oldunuz. Ürünlerinizi yok pahasına elden çıkarttınız. Belki de hala satamadınız. Ancak karamsarlığa kapılmayınız. Çünkü bizler, arıcılığa hizmet sevdasıyla gecesini gündüzüne katanlarız. Bizler kovanlarını doğayla açan, işini besmeleyle başlayan aldığı her ürünü hamd eden, şükürler olsun diyenlerdeniz.” dedi.
Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “Değerli misafirler, Bugün cumartesi olmasına rağmen salonun dolu görünce çok hoşnut oldum. Ben bu kalabalığı görünce herhalde bölge toplantısı zannettim. Arıcılar birliği başkanımız sadece Samsun ili olduğunu söyledi. Bu kadar insanın sadece arıcılıkla uğraşmakla değil, arıcılığın ötesinde böyle bir genel kurula katılma becerisi takdire şayandır. Sizi yürekten kutluyorum. Buradaki kalabalık bana şu cümleyi hatırlattı. Aklıma ‘organize olmamış kalabalıklardan, organize olmuş küçük gruplar her zaman başarılıdır’.
Onun için birlik olacaksınız, dayanışma yapacaksınız, bu birlikte hareket etme şuurunu ortaya koyacaksınız. Bunu yaptığınız müddetçe evelallah bileğinizi hiç kimse bükemez. Ülkemizin kalkınması mutlak suretle üretimle ilgilidir. Değerli arkadaşlar, genel kurulunuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Valiniz ve Büyükşehir Belediye Başkanınız ile birlikte Arı Yetiştiricileri Birliğinin her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum. Ürününüzün bol olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Kazasız, belasız bir sezon geçirin. Bol kazançlarınız olsun. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından birliğin yönetim kurulu toplantısı gündemdeki konuların görüşülmesiyle son buldu.
Samsun ili Arı Yetiştiricileri Birliğinin 5. Olağan Genel Kuruluna ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Arı Yetiştiricileri Birliğinin üyeleri katıldı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu