Samsun Haberim | Samsun Haber

Samet Gürcü: İftira ve karalamalara cevabımdır

Dün haber merkezimize gelen bir ihbar ve belgelere dayanarak yayınladığımız bir haberimizle ilgili iki gündür sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde şahsıma ve temsil ettiğim Nok Medya Grubu’na yönelik bazı iftira ve karalama çalışmaları yapıldığını üzülerek takip ediyorum. Resmi kanallarla ihtar ve düzeltme taleplerimi ilettim fakat kamuoyuyla da paylaşmak istediğim şeyler var.

Samet Gürcü: İftira ve karalamalara cevabımdır
Samet Gürcü
Samet Gürcü( okk.nur@gmail.com )
16.297 views
22 Ocak 2020 - 14:20
Kanal Nok

Dün haber merkezimize gelen bir ihbar ve belgelere dayanarak yayınladığımız bir haberimizle ilgili iki gündür sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde şahsıma ve temsil ettiğim Nok Medya Grubu’na yönelik bazı iftira ve karalama çalışmaları yapıldığını üzülerek takip ediyorum. Resmi kanallarla ihtar ve düzeltme taleplerimi ilettim fakat kamuoyuyla da paylaşmak istediğim şeyler var.

Geçmişte yaptığı şantajlardan dolayı savcılık tarafından kapatılan bir internet haber sitesinin yeni adıyla yaptığı yayınlardan birinde
‘’Deveci’ye yapılan organize saldırılara yargı sessiz mi kalacak?’’ başlıklı bir haber yayımladı. Bu haberin içeriğinde şahsımla ilgili de mesnetsiz bazı iddialar var. Bu haberle ilgili hukuki hakkımı elbette kullanacağım.

Haberde geçen bazı ifadelere de kamuoyu karşısında yanıt vermek istedim.

Gazetecilik, birilerinin yayınlanmasını istemediği haberleri yazmaktır. Gerisi; halkla ilişkilerdir.

‘’İshak Taşçı’nın basın danışmanıyken belediye ile ilişkisi kesilen Samet Gürcü, iftiralarla dolu bir haber kaleme aldı.’’ denilmektedir.

CEVAP METNİ: ATAKUM BELEDİYESİ İLE İLİŞİĞİM, CEMİL DEVECİ DÖNEMİNDE KEYFİ VE HAKSIZ İŞ AKDİ FESHİ İLE KESİLMİŞTİR. BU KONUDAKİ HAKLILIĞIM YÜCE TÜRK YARGISI TARAFINDAN Samsun 4.iş mahkemesi 2019\184 NO.LU KARARI İLE KESİNLEŞMİŞTİR.

İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI, MÜLKİYE MÜFETTİŞLİĞİNİN 16/01/2020 TARİH VE 64/55/7 NO.LU İFADE İSTEME YAZISININ İÇERİĞİ İNCELENDİĞİNDE, HABERİMİZİN İFTİRA MI, GERÇEK Mİ OLDUĞU DA GÖRÜLECEKTİR.

‘’İshak Taşçı döneminde bir avukatın referansı ile belediyede işe başlatıldığı ileri sürülen Samet Gürcü, disiplinsiz davranışlar sergilediği gerekçesiyle belediye basın bürosunda yaptığı görevden uzaklaştırılmıştı.’’ DENİLMİŞTİR.

CEVAP METNİ: AVUKAT REFERANSI İLE BELEDİYE’DE İŞE BAŞLADIĞIM BEYANI TAMAMEN YALANDIR.
MALATYA’DA DOĞDUM, BÜYÜDÜM. GEÇİMİNİ AYAKKABI BOYACILIĞI İLE SAĞLAYAN ŞEREFLİ BİR BABANIN OĞLU OLMAKTAN BAŞKA BİR MİRASIM DA, REFERANSIM DA YOKTUR.

BU GÜNE KADAR GELDİĞİM HER NOKTAYA ALIN TERİ DÖKEREK, DİŞİMLE, TIRNAĞIMLA KAZIYARAK GELDİM. ATAKUM BELEDİYESİNDEKİ GÖREVİME DE İSHAK TAŞÇI’NIN SON İKİ YILLIK GÖREV SÜRECİNDE ŞAHSIMA YAPILAN TEKLİFİ KABUL EDEREK GİRDİM.

CEMİL DEVECİ’NİN DİĞERLERİ OLARAK TARİF ETTİĞİ KİŞİLERE KARŞI KİN VE ÖFKESİ BİLİNİRKEN, 20 GÜNLÜK ÇOCUĞU İLE KAPI ÖNÜNE KONULMUŞ BİRİSİNİN, ÇALIŞIRKEN DİSİPLİNSİZ DAVRANIŞ GÖSTERMEYECEĞİ KONUSUNU, VİCDANI OLAN İNSANLARIN SAĞDUYUSUNA EMANET EDİYORUM.

Samsun Adliyesi’nde AK Partili bazı isimler hakkındaki her haberde işlem başlatan ve onlarca gazeteci başta olmak üzere vatandaşa ceza veren Samsun Adliyesinin, Cemil Deveci’ye yapılan organize saldırılar karşısında sessiz kalmayacağı umulduğu, yargının sessiz kalıp kalmayacağının da merak edildiği belirtilmektedir.

“Yargı, AK Partili isimler olunca çalışıyor da, CHP’li isim olunca mı susuyor? Yargı siyasallaştı” denildiği görülmektedir.

CEVAP METNİ: YASANIN TEMEL HÜKÜMLERİNDEN OLAN, HİÇ KİMSE YÜCE TÜRK YARGISINA TALİMAT VEREMEZ, TELKİNDE BULUNAMAZ. YARGININ SAYGINLIĞINA VE GÜVENİRLİLİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRECEK AÇIKLAMA VEYA İMALARDA BULUNAMAZ. ANAYASANIN EN TEMEL EMİNE KARŞI TUTUMUNUZU YİNE YÜCE TÜRK YARGISI DEĞERLENDİRECEKTİR.
DİĞER YANDAN, ŞAHSIM İLE İLGİLİ GAZETECİLİK AHLAKI KONUSUNDAKİ DEĞERLENDİRMEYİ ANCAK YÜCE TÜRK MİLLETİ YAPAR.

BEDELİ KARŞILIĞINDA ISMARLAMA HABER YAPAN KURUM VEYA KİŞİLERİN TOPLUM NEZDİNDE KARŞILIĞI YOKTUR.

HABERCİLİK ANLAYIŞIM, DOĞRU VE TARAFSIZ OLMAKTIR. BU ÇERÇEVEDE HABER SİTEM İÇİNDE EKTE ÖRNEKLERİ VERİLEN, ATAKUM BELEDİYESİ VE CEMİL DEVECİ TARAFINDAN YAPILAN BAŞARILI ÇALIŞMALARA DA AYNI İLKE ÇERÇEVESİNDE YER VERİLMİŞTİR.

BİR HABERİN, HABERE KONU OLAN KİŞİLERCE, HABER İŞİNE GELDİĞİ ZAMAN ÇOK İYİ, İŞİNE GELMEDİĞİ ZAMAN İFTİRA OLARAK DEĞERLEDİRİLMESİ KONUSUNU YÜCE TÜRK MİLLETİNİN FERASETİNE TESLİM EDİYORUM.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu