Samsun Haberim | Samsun Haber

Rus yetkililer Samsun’da

Samsun'da Krasnodar’a direkt uçuşların tekrar başlatılmasıyla ilgili görüşme yapmak üzere Rus Line Havayolları yetkilileri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Rus yetkililer Samsun’da
249 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

SAMSUN HABER – Samsun'da Krasnodar’a direkt uçuşların tekrar başlatılmasıyla ilgili görüşme yapmak üzere Rus Line Havayolları yetkilileri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Krasnodar ile Samsun arasında uçak seferlerinin yeniden başlaması için önemli bir adım atıldığını belirterek, “Rus Havayolları ve Krasnodar Havayolları direk uçuşlarla ilgili geçtiğimiz aylarda bizden talepte bulunmuşlardı. Samsun’dan çıkıp Rusya üzerinden Krasnodar’a gitmek isteyen bir vatandaşımızın neredeyse 1 günü yollarda geçiyor. Aktarmalı gittiği için ciddi zaman kaybı oluyor. Direk uçuşlarla bu süre 5’te birine kadar düşüyor. Allah izin verirse havaalanımızın bakım sürecinin tamamlanacağı Haziran ayının ilk haftasından itibaren Samsun – Krasnodar arası karşılıklı seferlerin tekrar başlaması konusunda ciddi bir kararlılık ortaya konuldu. Rus tarafı da bunu en az bizim kadar istiyor.Krasnodar’ı merak eden vatandaşlarımız veya Samsun’u merak eden Krasnodarlılar uçak ile günübirlik bile gezebilme imkanına sahip olacak. İşin ticari boyutu da gözlerden kaçmamalı. İki şehir arasında ticari faaliyetleri olan firmalarımız var. Onlar içinde direk uçuşlar çok yararlı olacak. Haziran ayından itibaren karşılıklı seferleri başlatmayı hedefliyoruz. Bu konuda iki ülke arasında görüşmeler olumlu yönde sürüyor. Samsun’umuza şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Rus Line Havayolları şirketinin Genel Müdürü, Satış Pazarlama Direktörü, Krasnodar Havalimanı Sorumlu işletme müdürü ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş katıldı.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu