Samsun Haberim | Samsun Haber

Pendik’te rehine krizi sona erdi. Asker teslim oldu

Pendik Yenişehir Mahallesinde bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde rehin alma krizi yaşandı

Pendik’te rehine krizi sona erdi. Asker teslim oldu
130 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde uzman erbaş olan Umut K. isimli bıçaklı bir şahıs, okul aile birliğinde görevli olan 22 yaşındaki eski nişanlısını rehin alarak tuvalete kilitledi.
İstanbul Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde uzman erbaş olarak görev yapan ve birliğinden kaçtığı iddia edilen Umut K., aralarının kötü olduğu, isminin Hümeyda olduğu belirtilen eski nişanlısını rehin aldı.
Öğrencilerin olmadığı okulda emniyet görevlileri devreye girerken, okulun bahçesinde 2 ambulans bekletildi. Müzakerepolisleri ikna çalışması için devreye girdi. Şahıs uzun süren ikna çalışmalarının ardından teslim oldu.
Adının Hümeyda olduğu öğrenilen rehinenin okul aile birliğinde 4 aydır görev alan öğrencilerin kayıt işlemleriyle ilgili çalıştığı öğrenildi.VALİLİKTEN AÇIKLAMAİstanbul Valiliği rehine kriziyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Pendik ilçemiz Melek Akbil Meslek lisesinde meydana gelen rehin alma olayı ile ilgili olarak öncelikle müzakere ekiplerimiz olay yerine intikal etmiş ve müzakerelere başlamışlardır. Ayrıca yeterli sayıda polis gücü sevkedilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır.”REHİNE KRİZİ SONA ERDİİstanbul Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde kadın çalışanı rehin alan şahıs teslim oldu

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu