Samsun Haberim | Samsun Haber

Pençe Harekatı’ndan acı haber! Karadeniz’e şehit ateşi düştü

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-3 Harekât Bölgesinde devam eden operasyonlarda Irak kuzeyi Haftanin’de 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Şehit olan askerlerden Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın Çorumlu olduğu öğrenildi.

Pençe Harekatı’ndan acı haber! Karadeniz’e şehit ateşi düştü
320 views
03 Ocak 2020 - 13:00
Kanal Nok

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-3 Harekât Bölgesinde devam eden operasyonlarda Irak kuzeyi Haftanin’de 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Şehit olan askerlerden Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın Çorumlu olduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-3 harekat bölgesindeki operasyonlar kapsamında Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde çıkan çatışmada iki askerin şehit olduğunu bildirdi.

MSB’den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Pençe-3 harekat bölgesinde devam eden operasyonlar kapsamında, bugün Irak kuzeyi Haftanin’de teröristlerle çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Teröristlerin bulunduğu bölge, ateş destek vasıtaları ve ATAK helikopterleri ile atış altına alınmış ve ani hava harekatı kapsamında 2 F-16 bölgeye yönlendirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

ŞEHİT ASKERLER İÇİN TÖREN YAPILDI

Pençe-3 harekat bölgesindeki operasyonlar kapsamında Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan piyade sözleşmeli er Ayhan Çam (24) ve Berkay Işık (25) için Şırnak’ta tören düzenlendi.

Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığındaki törende, şehit piyade sözleşmeli erler Çam ve Işık’ın Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, öz geçmişleri okundu ve dua edildi.

Helallik alınmasının ardından arkadaşlarının omuzlarında helikoptere konulan Çam’ın naaşı Çorum’a, Işık’ın naaşı ise İstanbul’a gönderildi.

Törene, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Alper Sır, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tamer Bilacan, Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ile şehitlerin silah arkadaşları katıldı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-3 harekat bölgesindeki operasyonlar kapsamında Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde çıkan çatışmada iki askerin şehit olduğunu bildirmişti.

ŞEHİT ATEŞİ ÇORUM’A DÜŞTÜ

Pençe-3 harekatı kapsamında Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın (24), Çorum’un Uğurludağ ilçesindeki babaevinde yas var.

İlçeye bağlı Eski Çeltek köyünde yaşayan anne Narin ile baba Bekir Çam’a şehadet haberi, Kaymakam Ertuğrul Aslan, Belediye Başkanı Remzi Torun ile askeri yetkililer tarafından verildi.

Şehadet haberinin ardından şehidin babaevi, Türk bayraklarıyla donatıldı. Olayı duyan vatandaşlar, Çam ailesine taziye ziyaretine gelmeye başladı.

Şehit Sözleşmeli Piyade Er Ayhan Çam’ın yaklaşık iki yıldır görevde olduğu ve iki kardeşi bulunduğu öğrenildi.

Şehidin cenazesinin, yarın cuma namazının ardından köyde düzenlenecek törenden sonra toprağa verilmesi bekleniyor.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu