Payitaht Abdülhamid 38. Yeni bölüm’de neler olacak?

Payitaht Abdülhamid 38. Bölüm önümüzdeki hafta yeni bölümde ne olacak? Yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren 2 sezondur ilgiyle izlenen TRT’nin tarih dizisi Payitaht Abdülhamid 38. Bölümde çarpıcı konularla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.Payitaht Abdülhamid dizisinin 17 Şubat’ta izleyici karşısına çıkacak olan 38. Yeni Bölümünde bu hafta bizleri neler bekliyor?Payitaht Abdülhamid yeni bölüm 38Payitaht Abdülhamid 38. Bölümde Sultan Abdülhamid Han, Alman Kralı II. Wilhelm’i yolcu etmek için bulunduğu limanda, Parvus’un adamları tarafından kafası karıştırılmış olan halk tarafından linç edilmek isteniyor. Fakat Parvus’un Sultan Abdülhamid Han üzerinde oynadığı bu oyun da başarısızlıkla sonuçlanacak. Osmanlı halkının Sultan Abdülhamid Hanın üzerine yürüyüşünü aldırış etmeyen Sultan Abdülhamid Han birkaç adım öne çıkarak, orada bulunan halka seslendi. Payitaht dizisinin 38. Bölümünün başında Sultan Abdülhamid Han, limanda bulunan Osmanlı halkına, “Bizim hiçbir yere gittiğimiz yok. Vallahi de bırakmayacağım, Billahi de bırakmayacağım. Burası Payitaht, ben de Sultan Abdülhamid” diye sesleniyor.
Payitaht Abdülhamid’in yeni bölümünde, Sultan Abdülhamid Han’ı son oyunuyla da alt edemeyen Parvus, Osmanlı’yı yıkmak için yeni planlar yapacak. Bu sırada İzmit’te bulunan Hatice Sultan ve kardeşi de zor durumdalar. Duyun-u Umumiye kollukları Hatice Sultan’ın bulunduğu eve bir baskın yaparak Haticew Sultan’a zarar vermeye çalışıyorlar.Şehzade Abdülkadir kaçırıldı mı?Şehzade Abdülkadir peşindeki kötü niyetli adamlar tarafından kaçırıldı. Seniha Sultan ise artık kocası Damat Mahmut Paşa’nın kendisini aldattığından emin olmuş ve kendini harap etmiştir. Parvus da saraya gelerek Sultan Abdülhamid Han’ın karşısına dikilip, “Teslim olun, Sultan Abdülhamid Han Hazretleri” diyor.”Payitaht” Abdülhamid 38.Bölüm 1.FragmanSon bölümde neler olmuştu?Parvus ve Wilhelm’in iki ayrı koldan gerçekleştirdiği suikastın ardından ortalık karışır.
Parvus, Abdülhamid’in kurduğu Ertuğrul Alayı’na karşı, Hüseyin’le birlikte bir hainler ordusu kurar. Abdülhamid’i ordusuyla, kendi askeriyle vuracaktır! Bununla da yetinmez, Abdülhamid’e bizzat kendi halkını düşman edecek, onları Hünkâra karşı ayaklandıracak büyük bir plan yapar.
Hatice Sultan, kocası ile yeni taşındığı kasabada zorluklarla mücadele ederken, Kemalettin, Paşalıktan kovulur.
Bidar ise çaresizce oğlunu aramaktadır. Abdülkadir’in yerini öğrenip gittiğinde, Bidar Sultan’ın karşılaşacağı acı sürpriz ne olacak?
Suikast için görevlendirilen askerin itirafı Hüseyin Paşa’nın sonunu mu getirecek?
Abdülhamid’in servetiyle beraber, yurt dışına kaçacağına inandırılan halkı, Padişahlarının üzerine yürürken, Abdülhamid intikam yemini etmiş bu öfkeli kalabalık karşısında ne yapacak?

Bir cevap yazın