Samsun Haberim | Samsun Haber

Özcan Deniz’e İcra Şoku

Asmalı Konak dizisi ile efsane haline gelen Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay yeni filmlerinin tadını çıkartamadı!

Özcan Deniz’e İcra Şoku
414 views
27 Aralık 2019 - 3:05
Kanal Nok

Son dönemde Özcan Deniz’in adı 18 Kasım tarihinde vizyona giren ve başrolünde Nurgül Yeşilçay ile birlikte rol aldığı “İkinci Şans” filmiyle sıkça anılıyordu. Fakat Deniz’in mutluluğu adeta kursağında kaldı.
25 Şubat 2011’de sinema severler ile buluşan abisi Ercan Deniz ile birlikte Özcan Deniz’in imzasını taşıyan “Ya Sonra” filmiyle ilgili Deniz ailesi büyük bir kriz içine girdi. Deniz kardeşlere icra şokuFilmin yapım ortağı Hanifi Tekin, avukatları aracılığıyla prodüksiyon ücretinin ödenmediği ve gişe hasılatının saklandığı gerekçesiyle Deniz kardeşlere 1.5 milyon liralık icra takibi başlattı.
Bu filmi Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz, 2011’de “Ya Sonra” filmini çekmeye karar verdi. Başrolünde Deniz Çakır ve Özcan Deniz’in oynadığı film için 2 milyon lira bütçe oluşturuldu.“Sözleşmeye uymadılar” iddiasıDeniz kardeşler, filmin bütçesi için Hanifi Tekin ile anlaştı ve aldıkları 2 milyon lira için sözleşme imzaladı. Sözleşmede, filmden gişe sonrası elde edilecek olan hasılatın yarısı ve yapım ücretinin belli bir kısmının Hanifi Tekin’e verileceği ifade ediliyordu.Tekin icra takibi başlattıAncak iddialara göre, film gişe yaptıktan sonra Deniz kardeşler, Tekin’e yapım ücretini vermediği gibi hasılatın da bir miktarını gizledi. Bunun üzerine İstanbul İcra Dairesi’ne başvuran Tekin, Deniz kardeşlere 1.5 milyonluk icra takibi başlattı.
Konuyla ilgili olarak henüz açıklama yapmayan Özcan Deniz'in yeni filmi yerine bu şekilde gündeme geldiği için mutsuz olduğu kesin.

Her hakkı saklıdır | Nok Medya Grubu